SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Milion egzemplarzy Mazdy MX-5

Milion egzemplarzy Mazdy MX-5

25.04.2016, godz. 06:52
Mazda MX-5
foto: Mazda

Legendarny japoński roadster Mazda MX-5 docekał się milionowego egzemplarza. Auto, które po raz pierwszy zjechało z linii montażowej zakładu nr 1 Ujina w Hiroszimie, w kwietniu 1989 roku, dziś jest wytwarzane już w czwartej odsłonie. MX-5 od roku 2000 jest najchętniej kupowanym dwumiejscowym samochodem sportowym na świecie.

MX-5 to symbol filozofii Mazdy i wyraz ciągłego dążenia do zapewnienia kierowcom niezrównanej przyjemności z jazdy. Od debiutu w roku 1989 ten samochód dostarcza wrażeń, których można doświadczyć wyłącznie w lekkim aucie sportowym, dlatego też zyskał podziw ludzi reprezentujących różne kraje, kultury i grupy wiekowe. Mazda MX-5 została również uhonorowana wieloma nagrodami na całym świecie (ma ich na koncie około 250). Model czwartej generacji, który trafił do sprzedaży w 2015 roku, został obsypany nagrodami – otrzymał, m.in., tytuł ,"Światowy Samochód Roku 2016", ,"Światowy Design Samochodu 2016", ,"Samochód Roku Wielkiej Brytanii 2016" oraz "Samochód Roku w Japonii 2015–2016".

Sprawdź: Mazda MX-5 zdobywa tytuł World Car of the Year 2016

W ramach wdzięczności dla miłośników i właścicieli MX-5, milionowa Mazda MX-5 pojawi się na zlotach fanów na całym świecie. Po raz pierwszy, dokładnie 3 maja, zostanie zaprezentowana w Japonii podczas Festiwalu Kwiatów w Hiroszimie – weźmie udział w kwiatowej paradzie. Jubileuszowy samochód będzie można podziwiać 26 czerwca w Wielkiej Brytanii podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood, który będzie pierwszym przystankiem europejskiego tournée.

- Mazda powstała 96 lat temu w Hiroszimie, więc wkrótce będziemy obchodzić stulecie firmy. Z myślą o zbliżającym się jubileuszu zamierzamy nadal oferować klientom radość z jazdy modelem, który zdążył stać się symbolem Mazdy. Naszą ambicją jest zbudowanie szczególnej więzi z klientami, tak aby zawsze wybierali naszą markę - powiedział Masamichi Kogai, prezes zarządu i dyrektor naczelny Mazda Motor Corporation.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku


autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: