SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news MINI All4 Racing: takie jest nowe auto Małysza na Dakar

MINI All4 Racing: takie jest nowe auto Małysza na Dakar

28.03.2015, godz. 18:00
MINI All4 Racing Adama Małysza
MINI All4 Racing Adama Małysza foto: Materiały prasowe

Adam Małysz w ostatnim razie przesiadł się z Buggy, którym nie ukończył ostatniej edycji Rajdu Dakar do sprawdzonego MINI All4 Racing, przygotowywanego przez zespół X-Raid. Oto jak wygląda nowa wyścigówka byłego skoczka.

Po ostatnim nieudanym występie w Rajdzie Dakar 2015, gdzie już na drugim etapie SMG Buggy Małysza doszczętnie spłonęło, skoczek poszukiwał samochodu na kolejny sezon rajdów terenowych. 14 marca pojawiła się oficjalne potwierdzenie, że w sezonie 2015 Małysz zasiądzie za kierownicą MINI All4 Racing przygotowanego przez zespół X-Raid. Teraz już wiemy jak to auto będzie wyglądać.

Kliknij też: MINI All4 Racing dowiozło Krzysztofa Hołowczyca na trzecie miejsce Rajdu Dakar 2015!

Nadwozie MINI All4 Racing zostało wykonane z włókna węglowego. Nad maksymalnym bezpieczeństwem zawodników dba klatka ochronna ze stali najwyższej jakości. W kabinie znajdziemy dwa fotele Recaro Motorsport z 6-punktowym pasami bezpieczeństwa i systemem HANS, chroniącym głowę i kark. Całe auto waży 1900 kg. A co pod maską? Wysokoprężny silnik BMW przystosowany do rajdów terenowych. 320 KM i 700 Nm momentu obrotowych pozwala rozpędzić MINI All4 Racing do 200 km/h.

Takim samym MINI All4 Racing, Krzysztof Hołowczyc zajął w Rajdzie Dakar 2015, 3 miejsce.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: