SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Mitsubishi Expander - nowy, rodzinny van

Mitsubishi Expander - nowy, rodzinny van

03.08.2017, godz. 13:21
Mitsubishi MPV (Expander)
Mitsubishi MPV (Expander) foto: Mitsubishi

Mitsubishi ma niecne plany dotyczące segmentu rodzinnych MPV. Nowy model w tej klasie ma zostać oficjalnie zaprezentowany za kilka dni, lecz już producent podzielił się pierwszymi danymi technicznymi odważnie nakreślonego samochodu.

Co ciekawe, choć znane są takie dane jak szerokość czy długość auta, Mitsubishi nie podzieliło się nazwą modelu. Roboczo używane określenie to Expander. Rodzinne MPV ma odważnie nakreślony pas przedni nawiązujący do innych modeli marki, a Japończycy zaznaczają, że wygląd zainspirowany był popularnymi dziś SUV-ami. Wystarczy powiedzieć, że prześwit auta to aż 205 milimetrów!

Zobacz też: Mitsubishi Eclipse Cross w Polsce: buntowniczy SUV

Nowy model ma zabrać na zapewnić miejsce siedmiu osobom w trzech rzędach foteli. Wrażenie robi dwukolorowe wykończenie wnętrza oraz drewniane wstawki.

Ciekawy jest również wybór jednostek napędowych. Wiadomo, że Mitsubishi zdecyduje się na zamontowanie pod maską czterocylindrowego silnika benzynowego o pojemności 1.5 lita. Będzie on współpracował z manualną lub też opcjonalną automatyczną skrzynią biegów.

Więcej informacji na temat rodzinnego MPV – w tym jego nazwę – poznamy pod koniec miesiąca.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: