SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Mobilne bankomaty w Polsce! BMW i3 przyjedzie po twoje pieniądze

Mobilne bankomaty w Polsce! BMW i3 przyjedzie po twoje pieniądze

16.09.2014, godz. 10:58
Mobilny bankomat BMW i3
foto: Idea Bank

Może trudno sobie to wyobrazić, ale w Polsce będzie można zamówić pod dom lub firmę bankomat z możliwością wpłatomatu. Jak to możliwe? Taką usługę Money Collection wprowadza w trzech polskich miastach Idea Bank, stosując specjalnie przygotowane samochody BMW.

Idea Bank poinformował o rozpoczęciu współpracy z firmą iTaxi. Owocem tej współpracy jest usługa Money Collection kierowana głównie do klientów biznesowych. Nie trzeba będzie już wzywać firmy ochroniarskiej do transportu pieniędzy, lub ryzykować samemu przewóz znacznej ilości gotówki. Teraz wystarczy zamówić mobilny bankomat z funkcją wpłatomatu. Pierwsze urządzenia zostaną zamontowane w samochodach BMW i3 z napędem elektrycznym. Samochodem będą się poruszać przeszkoleni pracownicy Idea Banku.

Sprawdź też: Elektryczne BMW i3 parkuje samo bez kierowcy w środku! - WIDEO

Jak wezwać taki bankomat? Jak taksówkę! Za sprawą specjalnej aplikacji przedsiębiorca bezpłatnie zamówi pojazd z wbudowanym wpłatomatem, w celu odbioru utargu ze sklepu czy punktu usługowego. Środki zostaną natomiast przeksięgowane na rachunek bankowy przedsiębiorcy w przeciągu 30 minut.

Na początek usługa będzie dostępna w Warszawie, Poznaniu oraz w Elblągu. W tych miastach mobilne e-bankomaty z funkcją wpłatomatu pojawią się jeszcze w tym roku. Zamawianie będzie się odbywać przez aplikację dostępną na systemy Android i iOS, którą przygotowano we współpracy z firmą iTaxi. Samochody mają być dobrze zabezpieczone przez złodziejami, a ich trasa będzie na bieżąco monitorowana przez systemy GPS.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: