SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Morgan EV3 Junior – dla małego fana motoryzacji

Morgan EV3 Junior – dla małego fana motoryzacji

08.02.2017, godz. 15:56
Morgan EV3 Junior
Morgan EV3 Junior foto: Morgan Motor Company

Brytyjska firma motoryzacyjna Morgan słynie nie tylko z tradycyjnych poglądów na motoryzację, ale i z tworzenia szalonych trójkołowców. Teraz taki pojazd przygotowano dla mniejszych entuzjastów kręcenia kółkiem.

Morgan EV3 Junior to pełnoprawny Morgan, składany ręcznie przez specjalistów z Malvern Link. Przy tworzeniu tego małego dzieła sztuki przykłada się taką samą wagę do detali jak w przypadku "dużych" Morganów.

Zobacz też: Tworzył Skody, teraz weźmie się za BMW!

W pełni elektryczny Morgan EV3 Junior przeznaczony jest dla dzieci w wieku sześciu lat i starszych. Trójkołowiec rozpędza się do około 16 kilometrów na godzinę i pokona dystans 16 kilometrów. Tak przynajmniej twierdzi producent, choć znając możliwości dzieci trzeba liczyć się z nieco mniejszym zasięgiem – tym bardziej, że Morgan ma działające światła. Ładowanie trwa cztery godziny.

Mini samochód ma dodatkowo pełnoprawne zawieszenie i bieg wsteczny. Co więcej, mali klienci mogą wybrać kolor nadwozia (jeden z trzech) oraz skóry we wnętrzu (jeden z dwóch). Ci bardziej rozpieszczeni mogą przebierać w palecie 40000 barw.

Cena Morgana EV3 Junior to nieco ponad 6600 funtów, czyli ponad 33000 złotych.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: