SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Brytyjski Morgan nad Wisłą! Powstanie polski salon kultowej marki

Brytyjski Morgan nad Wisłą! Powstanie polski salon kultowej marki

19.05.2014, godz. 16:40
Morgan Roadster
foto: Morgan Motor Company

Zamożni pasjonaci motoryzacji mają powody do zadowolenia. Już w czerwcu 2014 roku zostanie otwarty w Warszawie pierwszy polski salon firmy Morgan Motor Company. Brytyjska marka słynie z ręcznej produkcji klasycznych samochodów sportowych.

"Przedstawicielstwo Morgana w Polsce będzie bezpośrednim partnerem niemieckiego dealera, firmy Morgan Park Hamburg. Będziemy doradzać, jaki samochód wybrać, na jakie szczegóły należy zwrócić uwagę, pomożemy złożyć zamówienie. Wierzę, że z czasem będziemy mogli otworzyć w Polsce salon Morgana. Na razie jednak będziemy pośredniczyć między naszymi klientami, a salonem w Hamburgu" - cytujemy za SAMAR-em Adama Reinharda polskiego przedstawiciela Morgan Park.

Przeczytaj też: Lotus prezentuje swój pierwszy motocykl C-01

Receptą na sukces według Morgana jest trzymanie się tradycyjnego sposobu wytwarzania samochodów rodem z lat 30. ubiegłego wieku. Pojazdy brytyjskiej marki niemal w całości wytwarzane są ręcznie. Do tej pory w zakładach znajduje się dział stolarni i ręcznego formowania blach. Mimo klasycznych metod produkcji i stylistyki retro, Morgany mogą się pochwalić osiągami równymi, a często nawet przewyższającymi nowoczesne samochody sportowe.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: