SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Most Łazienkowski: remont opóźni się przez upały?

Most Łazienkowski: remont opóźni się przez upały?

13.08.2015, godz. 12:56
Most Łazienkowski
Most Łazienkowski foto: Super Express

Na placu odbudowy Mostu Łazienkowskiego trwa wyścig z czasem. Wykonawca zobowiązał się do przywrócenia ruchu na przeprawie do 31 października. Jednak piękna pogoda może pokrzyżować plany.

Obecnie w Warszawie panują raczej południowo-europejskie warunki pogodowe. W dzień temperatura oscyluje w okolicach 30 stopni Celsjusza, a czasem i mocno przekracza tę wartość. Takie upały nie pomagają wykonawcy podczas remontu mostu. I nie tylko firmie Bilfinger Infrastructure, która remontuje obiekt, ale i podwykonawcom, którzy wykonują m.in. elementy stalowe nowego mostu.

Czytaj: Most Łazienkowski do rozbiórki! Konstrukcja mostu w TRAGICZNYM stanie!

Problem dotyczy zarówno pracujących na terenie budowy (tam gdzie wymagane są prace spawalnicze temperatura potrafi dochodzić do 70 stopni Celsjusza), jak i firm, które przygotowują nową konstrukcję mostu. W wyniku upałów ograniczane są dostawy prądu, które powodują, że praca w takich firmach prowadzona jest na "pół gwizdka". Jednak przedstawiciele wykonawcy zapewniają, że bezpieczeństwo robotników jest stale kontrolowane - m.in. przez pracowników BHP, a wszystkie elementy nowego mostu dotrą na przełomie sierpnia i września.

Kliknij: Wreszcie szybki wyjazd z Warszawy! Nowy fragment S8 oddany do użytku

Na samej budowie trwa etap nasuwania nowej konstrukcji mostu w miejsce starej. Łączna długość elementów, które już są nasunięte z obu stron Wisły to 160 m - docelowo ma być 425 m. Według Gazety Wyborczej, rzecznik prasowy Bilfinger Infrastructure, Mateusz Gdowski zapewnia, że termin 31 października nie jest zagrożony i most zostanie do tego czasu udostępniony kierowcom.

Przypomnijmy, że 14 lutego, około 17.30 wybuchł pożar, który spowodował zniszczenie Mostu Łazienkowskiego. Strażacy walczyli z ogniem ponad 12 godzin, a temperatura w niektórych miejscach przekraczała 1000 stopni Celsjusza - spowodowało to naruszenie konstrukcji. Warszawa uzyskała dodatkowe środki z budżetu państwa na remont przeprawy, który ruszył na początku kwietnia.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: