SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Motocykle do 125 ccm na kategorię B. Będzie na nie sprzedażowy boom? - WIDEO

Motocykle do 125 ccm na kategorię B. Będzie na nie sprzedażowy boom? - WIDEO

13.05.2014, godz. 21:10
Yamaha
foto: Yamaha

Rząd zatwierdził przepisy, według których motocyklami o pojemności do 125 ccm będą mogły poruszać się osoby posiadające odpowiednio długo prawo jazdy kategorii B. Nowa ustawa spotkała się z ochoczym przyjęciem ze strony społeczeństwa. Czy oznacza to, że czeka nas prawdziwy boom na jednoślady o niedużej pojemności?

"Informacja o legislacji znowelizowanych przepisów Ustawy o Kierujących Pojazdami była dla nas prawdziwym szokiem. Wszystko wskazuje na to, że za kilka miesięcy na polskich asfaltach dojdzie do prawdziwej rewolucji - każdy mający prawo jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat będzie mógł jeździć skuterem o pojemności do 125 ccm. To może w zupełności odmienić całą branżę jednośladów" - cytujemy za serwisem Motogen.pl Karola Kopytka, Zastępcę Kierownika Działu Sprzedaży Marki Junak.

Przeczytaj też: Z prawem jazdy kategorii B będzie można jeździć motocyklem - TO JUŻ PEWNE!

Minusem nowych przepisów jest fakt, że posiadając prawo jazdy kategorii B możemy prowadzić jedynie motocykl wyposażony w skrzynię automatyczną. To znacząco ogranicza wybór interesujących modeli, zostawiając na placu boju właściwie jedynie skutery. Szczególnie w przypadku producentów japońskich i zachodnich, wybór pośród typowych motocykli jest prawie żaden.

Sytuacja wygląda nieco lepiej w przypadku takich firm o polskich korzeniach jak Junak czy Romet, dla których polski rynek jest jednym z kluczowych. Bardzo prawdopodobne, że Ci producenci zaproponują już wkrótce szeroką gamę małych motocykli z automatyczną przekładnią, które mają szansę stać się sprzedażowym hitem.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: