SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Motocyklowe assistance. Duży popyt na motocykle 125 ccm wymusza zmiany

Motocyklowe assistance. Duży popyt na motocykle 125 ccm wymusza zmiany

13.03.2015, godz. 13:21
Romet Ogar Caffe 125, motocykl
Romet Ogar Caffe 125 foto: Romet

Za sprawą przepisów zezwalających kierowcom z prawem jazdy kategorii B na jazdę 125-kami, widocznie wzrosło zainteresowanie motocyklami. Taka sytuacja sprawiła, że teraz właściciele jednośladów, którzy zazwyczaj nie mieli możliwości skorzystania z pomocy assistance, teraz będą mogli to zrobić dzięki nowym specjalnym programom.

Coraz więcej motocykli

Z danych za 2014 rok wynika, że motocykliści w sumie uczestniczyli w 2377 wypadkach. Zmiany ustawowe, które weszły w życie na koniec sezonu motocyklowego w ubiegłym roku, teraz mogą przełożyć się na zmianę drogowej rzeczywistości w Polsce i większą liczbę zdarzeń z udziałem motocykli.

Tylko w styczniu tego roku sprzedano 531 motocykli czyli prawie 2 razy więcej niż rok temu (wzrost o 98,1% wg danych Samar). Szczególnym wzrostem popularności cieszą się oczywiście 125-tki – rok temu był to najmniej popularny segment, a teraz wysuwa się na pierwsze miejsce wśród wszystkich kupionych jednośladów.

Motocyklowe assistance

W ślad za wzrostem rynku motocyklowego podążają inne branże, np. ubezpieczeniowa. Jeszcze kilka miesięcy temu trudno było w ofertach ubezpieczycieli szukać produktów specjalistycznych. Teraz to się zmienia.

Sprawdź: Motocykle o pojemności 125 ccm: wzrasta zainteresowanie przed sezonem

- Oczywiście to nie jest tak, że produktów dla motocyklistów w ogóle nie było, ale było ich bardzo mało, nie mówiąc o dopasowaniu do rożnych użytkowników np. skuterów, 125-tek czy większych motocykli. Inne potrzeby – także w zakresie wsparcia assistance – ma kierujący skuterem w dużym mieście, a inne podróżujący na dalekie odległości w Polsce czy Europie dużym motocyklem – mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

Co daje motocyklowe assistance? To coś dla tych, którzy mieli okazję przekonać się jak to jest, gdy skuter nie odpala przed restauracją, czy pchali swój pojazd kilka kilometrów do domu. Taki pakiet daje pomoc podczas awarii i wypadku, naprawę na miejscu (jeśli jest możliwa), holowanie do serwisu lub ASO, pomoc w przypadku przebicia opony czy rozładowania akumulatora, a nawet dowóz paliwa, gdy go zabraknie w drodze. W niektórych ofertach dostępne jest także np. pokrycie kosztów komunikacji zastępczej (np. bilet miesięczny) przydatne dla wykorzystujących swój skuter w wielkomiejskich metropoliach. W pakietach assistance na większe motocykle turystyczne w przypadku ich awarii assistance zwraca koszt hotelu czy zapewnia auto zastępcze.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: