SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Możesz kupić auto Siary! Volvo 740 kombi Janusza Rewińskiego na sprzedaż

Możesz kupić auto Siary! Volvo 740 kombi Janusza Rewińskiego na sprzedaż

02.09.2015, godz. 14:58
Volvo 740 kombi Janusza Rewińskiego na sprzedaż
Volvo 740 kombi Janusza Rewińskiego na sprzedaż foto: allegro.pl

Janusz Rewiński, znany przede wszystkim z roli gangstera Stefana "Siary" Siarzewskiego w filmach "Kiler" i "Kiler-ów 2-óch", chce pozbyć się zalegającego na posesji samochodu. Chodzi dokładnie o stare Volvo 740 kombi, które zostało wystawione na jednym z portali aukcyjnych.

Volvo 740 kombi nazywane żartobliwie przez motoryzacyjnych maniaków kredensem na kołach, albo trumną, zawdzięcza takie przezwiska swojej charakterystycznej kanciastej sylwetce. Dawniej o takim Volvo będącym symbolem luksusu i bezpieczeństwa marzyło wielu kierowców. Dziś auta te coraz ciężej spotkać na ulicach ze względu na ich wiek, a zakup takiego modelu z przełomu lat 80-tych i 90-tych to niewielki wydatek.

Zobacz też: Volvo XC90 już na polskich drogach - GALERIA

Jak wynika z internetowego ogłoszenia, Volvo 740 kombi należące do Rewińskiego, zostało sprowadzone ze Stanów Zjednoczonych wiele lat temu i jest w posiadaniu aktora do dzisiaj. Samochód ten pochodzi z roku produkcji 1988, jest wyposażony w benzynowy silnik o pojemności 1.8-litra i automatyczną skrzynię biegów. Na wyposażeniu znajduje się skórzana tapicerka, elektryka szyb, czy klimatyzacja. Samochód daje się uruchomić, ale jego stan techniczny nie pozwala na jazdę i wymaga renowacji.

Żeby doprowadzić auto Siary do jazdy, trzeba uzbroić się w cierpliwość i pieniądze. Chętnych na zakup jednak nie brakuje, bo cena na portalu aukcyjnym w momencie pisanie tej wiadomości przekraczała 3000 zł. Licytacja zakończy się 13 września. A ile jest wart taki sprawny egzemplarz? Wszystko zależy od stanu technicznego, dlatego ceny wahają się w okolicach od 2000 zł do około 7000 zł.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: