SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Mundial Brazylia 2014: tym będą jeździć słynni piłkarze podczas święta futbolu

Mundial Brazylia 2014: tym będą jeździć słynni piłkarze podczas święta futbolu

12.06.2014, godz. 13:16
Kia - flota samochodów na Mundial 2014 w Brazylii
foto: Kia

Na każdej w wielkich imprez sportowych pojawia się sponsor wspierający zawody flotą pojazdów dla sportowców i oficjeli. Nie inaczej jest w przypadku najważniejszego wydarzenia sportowego 2014 roku - Mundialu w Brazylii. Zobacz, czym podczas imprezy będą poruszać się takie sławy jak Messi, Neymar czy Ronaldo!

Oficjalnym partnerem Mistrzostw Świata w Brazylii 2014 jest marka Kia Motors. Firma przekazała flotę pojazdów mundialowych do użytku drużyn, działaczy i delegatów sportowych oraz gości VIP. Park samochodów będzie liczył aż 410 aut, wśród których znajdą się takie modele jak Sportage, Sorento, Cadenza oraz Carnival (na niektórych rynkach znanych jako Kia Sedona). Oprócz tego, w fazie przygotowań do imprezy, m.in. na czas losowań uczestników pucharowych, Koreańczycy przekazali na potrzeby FIFA dodatkowe 93 samochody.

Przeczytaj też: Nowa Kia Carnival przedstawiona w pełnej krasie - WIDEO

Kia wie, jak ważne jest bezpieczeństwo, dlatego też przez cały okres trwania mistrzostw działać będzie w trybie 24-godzinnym pomoc drogowa "Kia Road Assistance Team", do której zadań należeć będzie zapewnienie bezpieczeństwa oraz wygody kierowców i pasażerów pojazdów oficjalnych FIFA World Cup Brazil 2014. Każdy samochód oznaczony jest specjalną naklejką z numerem telefonu alarmowego tak, aby w razie awarii czy wypadku kierowca mógł szybko i sprawnie sprowadzić asystę w danej sytuacji drogowej.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: