SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Muzeum Techniki do likwidacji – co z autami wartymi 13 milionów złotych?

Muzeum Techniki do likwidacji – co z autami wartymi 13 milionów złotych?

12.01.2017, godz. 11:47
Stratopolonez
Stratopolonez foto: YouTube

Muzeum Techniki i Przemysłu NOT mieszczące się w Pałacu Kultury jest obecnie likwidowane. Wszystko z powodu braku dotacji oraz milionowych długów.

Jeszcze kilka miesięcy temu przyszłość Muzeum Techniki wyglądała całkiem nieźle – minister kultury, Piotr Gliński, chciał przekształcić placówkę w Narodowe Centrum Techniki, które otrzymałoby pieniądze od odpowiednich resortów.

Jak się okazuje, sukces został ogłoszony za wcześnie. Dyrektor Naczelnej Organizacji Technicznej odpowiedzialnej za Muzeum, Mariusz Płaczkiewicz, potwierdza – likwidacja jest w toku. Pieniędzy brak.

Pisaliśmy o: Dramatyczna sytuacja muzeum w CHLEWISKACH!

Problemem okazali się pracownicy muzeum, którzy nie byli potrzebni ministerstwu. Nie ma pieniędzy na pensję, ZUS, odprawy czy nawet czynsz! Długi Muzeum Techniki wynoszą obecnie około 4 miliony złotych. Eksponaty warte są co najmniej trzy razy tyle.

Co dalej? Kolekcja wpisana jest do rejestru zabytków, co utrudnia sprzedaż. Muzeum prawdopodobnie nie doczeka się dofinansowania od ministra kultury. Pozostaje więc nadzieja na znalezienie prywatnego inwestora, który postawiłby placówkę na nogi. Czas ucieka!

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: