SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Na Ukrainę dojedziesz autostradą! Odcinek A4 Przemyśl - Korczowa oddany do użytku kierowców

Na Ukrainę dojedziesz autostradą! Odcinek A4 Przemyśl - Korczowa oddany do użytku kierowców

25.12.2013, godz. 19:50
Autostrada A4, Przemyśl-Korczowa
foto: GDDKiA

Budowa tras szybkiego ruchu to ważny aspekt polskiej infrastruktury drogowej. Na szczęście autostrady i drogi ekspresowe powstają dosyć systematycznie, dzięki czemu kierowcy mogą sporo zaoszczędzić na czasie podróży. Ostatnio do użytku oddano odcinek Przemyśl - Korczowa prowadzący do granicy z Ukrainą. Fragment ten jest bardzo ważną częścią autostrady A4.

W dniu 23 grudnia 2013 r. oddano do użytku ponad 21-kilometrowy odcinek autostrady A4 od węzła Przemyśl do Korczowej. Etap ten kończy się przy polsko-ukraińskim przejściu granicznym. Teraz kierowcy mają w sumie do dyspozycji 50-kilometrową partię autostrady A4, która wiedzie bezpośrednio od Jarosławia do granicy z Ukrainą.

Zobacz: Kolejne kilometry trasy S8 dla kierowców. Odcinek Syców - Wieluń oddany do użytku

Budowa odcinka Przemyśl-Korczowa kosztowała 818 mln zł, a inwestor, firma AVAX, poza samą trasą wykonała również wiele innych obiektów. Do elementów tych należą: węzeł drogowy "Korczowa" (łączący autostradę z drogą krajową nr 4), dwupoziomowe przejazdy z drogami poprzecznymi przecinającymi autostradę, 11 drogowych obiektów inżynierskich w ciągu i nad autostradą (11 obiektów w ciągu A4 oraz 10 obiektów nad A4), 16 przepustów dla małych zwierząt i płazów, 2 miejsca obsługi podróżnych (MOP II Chotyniec, MOP III Hruszowice) oraz plac poboru opłat (PPO), bez obiektów i urządzeń aktywnych (prace przygotowujące pod późniejszą adaptację).

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: