SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nagonka na Volkswagena trwa. Kolejny atak Amerykanów na TDI

Nagonka na Volkswagena trwa. Kolejny atak Amerykanów na TDI

03.11.2015, godz. 12:28
Volkswagen Touareg, spaliny
foto: EAST NEWS

Afera dotycząca zaniżania wartości emisji szkodliwych substancji zatacza kolejne kręgi. Tym razem amerykańscy obrońcy niedźwiedzi polarnych pod lupę wzięli turbodiesle o większych pojemnościach. Co na to Volkswagen? Zaprzecza wszelkim zarzutom!

Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) zarzuca Volkswagenowi manipulacje przy emisji spalin w przypadku silników 3.0 TDI montowanych w Volkswagenach Tuareg z 2014 roku, Porsche Cayenne 2015, Audi A6 Quattro, A7 Quattro, A8 i Q5 wyprodukowanych w 2015 roku. Według ekologów auta napędzane tymi silnikami, w czasie normalnego użytkowania emitują nawet 9 razy więcej tlenków azotu niż podczas pomiaru testowego.

Zobacz również: Volkswagen Polo R WRC: jeździliśmy ekstremalną rajdówką!

– Volkswagen po raz kolejny zignorował obowiązek przestrzegania prawa, które chroni jakość powietrza dla wszystkich Amerykanów – powiedziała Cynthia Giles przedstawicielka EPA.

We wrześniu tego roku przedstawiciele Volkswagena przyznali się do instalowania oprogramowania obniżającego zawartość szkodliwych substancji w spalinach w sterownikach silników wysokoprężnych o pojemności 1.6 i 2-litrów.

- Volkswagen AG podkreśla, że w sześciocylindrowych silnikach dieslowskich o pojemności 3.0 litra nie instalowano oprogramowania w celu zmienienia w niedopuszczalny sposób wartości pomiaru spalin - oświadczył rzecznik koncernu Volkswagen.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: