SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news To najdroższa tablica rejestracyjna świata! Właściciel chce za nią 50 milionów złotych

To najdroższa tablica rejestracyjna świata! Właściciel chce za nią 50 milionów złotych

13.06.2014, godz. 14:56
Najdroższa tablica rejestracyjna świata
foto: Worldcarfans

Unikalna tablica rejestracyjna to stylowy dodatek, szczególnie w przypadku luksusowego, egzotycznego samochodu. Najdroższa tablica w Wielkiej Brytanii została właśnie wystawiona na sprzedaż. Cena jest szokująca - 10 mln funtów, czyli przeszło 50 mln złotych!

W Wielkiej Brytanii tablice nie są przypisane do konkretnego pojazdu, dlatego ich właściciel może je sprzedać innej osobie. Popularne są aukcje, na których sprzedawcy oferują rejestracje z wyjątkowymi kombinacjami cyfr i liczb. Ich ceny dochodzą nierzadko do zawrotnych kwot.

Przeczytaj też: Jay Kay z zespołu Jamiroquai kupił LaFerrari wyglądające jak salamandra

Nic jednak nie przebije oferty, jaką proponuje Afzal Kahn, właściciel luksusowej firmy tuningowej Kahn Design. Jest on obecnie posiadaczem bardzo interesującej tablicy oznaczonej numerem rejestracyjnym F1. Kahn kupił tabliczkę w 2007 roku za 400 tysięcy funtów. To dużo, jednak bogaty przedsiębiorca uznał to za dobrą inwestycję.

W ubiegłym roku pojawiła się oferta odkupienia tablic za 6 mln funtów. Kahn stwierdził wtedy, że jest ona warta znacznie więcej. Teraz właściciel podjął decyzję, że przyszła pora na sprzedaż. Cena jest zaporowa, jednak Afzal wierzy, że znajdzie się chętny, który zapłaci 10 milionów funtów, co w przeliczeniu na złotówki daje blisko 52 miliony złotych!

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: