SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Najdroższe Bugatti na świecie sprzedane za 38 mln złotych

Najdroższe Bugatti na świecie sprzedane za 38 mln złotych

16.03.2016, godz. 18:45
Bugatti 57 SC
Bugatti 57 SC foto: Bugatti

W czasie aukcji na Amelia Island padł kolejny rekord. Tym razem sprzedano najdroższe Bugatti w historii, które stało się też najdroższym autem sprzedanym w historii tej imprezy. Model 57 SC z 1937 roku sprzedano za równowartość 38 milionów złotych.

Aukcja samochodów na Amelia Island to jedna z najważniejszych imprez tego typu na świecie. Organizatorem aukcji jest dom aukcyjny Bonhams, który oficjalnie przynzaje, że kwota 9,7 mln dolarów (czyli około 38 milionów złotych) to rekordowa suma zapłacona za auto w historii tej imprezy. To także najdroższe auto marki Bugatti, jakie kiedykolwiek zostało sprzedane.

Zobacz: Bugatti Chiron oficjalnie: taki jest mocarny następca Veyrona

Bugatti 57 SC Sport Tourer ma nadwozie zbudowane przez firmę Vanden Plas. Auto zostało wyprodukowane w 1937 roku w Nowym Jorku. Pod maską auta pracuje silnik V8 o pojemności 3,3 litra. Moc maksymalna to 200 KM osiąganych przy 4500 obr./min.

Organizator ustalił cenę wywoławczą na 6 milionów dolarów, a ostatecznie osiągnięto 9 735 000 dolarów USA. Co ciekawe, wysoka cena i tak nie spełniła oczekiwań ekspertów, ponieważ przed licytacją oszacowano wartość auta na kwotę pomiędzy 11 a 13 mln dolarów.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: