SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Najlepsi drifterzy pod stadionem Lecha Poznań już w dniach 4-6 września

Najlepsi drifterzy pod stadionem Lecha Poznań już w dniach 4-6 września

03.09.2015, godz. 08:46
Najlepsi drifterzy pod stadionem Lecha Poznań
foto: Materiały prasowe

Pierwszy weekend września w Poznaniu zapowiada się niezwykle emocjonująco dla wszystkich fanów motoryzacji i nie tylko! W dniach 4-6 września pod INEA Stadion odbędzie się przedostatnia w tym roku edycja Drift Masters Grand Prix 2015. Podczas imprezy będziemy świadkami walki najlepszych drifterów z Polski i Europy. Poza wyścigami na zgromadzonych czeka wiele atrakcji.

Drift Masters GP 2015 to największe motoryzacyjne show w Polsce. Pisk opon, ryk 500-konnych silników i ogromna dawka adrenaliny – to wszystko z udziałem najlepszych drifterów z Polski i Europy. Poza emocjonującymi wyścigami na kibiców czekają również atrakcje, m.in. konkursy z nagrodami, malowanie buziek, strzelnica pneumatyczna czy sesja autografów. Będzie można także zobaczyć pokaz rajdów w wykonaniu poznańskiego Foltyn Rally Team. Dodatkową atrakcją podczas imprezy będzie otwarcie parku maszyn.

Dzięki współpracy z operatorem INEA Stadion, możemy zaprezentować publiczności w Poznaniu czołowych zawodników z Polski i Europy. Sobotnia i niedzielna transmisja na żywo na kanale nSport+ pozwoli nam dotrzeć do kibiców z całej Polski. Dodatkową atrakcją dla fanów i kibiców będzie rozegranie sobotnich zawodów w godzinach wieczornych. Samochody w świetle reflektorów prezentują się fenomenalnie – tłumaczy dyrektor zawodów Tomasz Chwastek.

Zobacz też: Drift Masters GP 2015: WYNIKI po V i VI rundzie

Drifting to technika jazdy w kontrolowanym poślizgu, który łączy wszystkie najefektowniejsze elementy sportów samochodowych. To z jednej strony wymagająca ogromnej precyzji i skupienia rywalizacja, a z drugiej wspaniałe show dla publiczności. Drift jest obecnie najmłodszym, najbardziej widowiskowym i najdynamiczniej rozwijającym się sportem motorowym na świecie. Jak przystało na drift, w Poznaniu nie zabraknie oczywiście sportowych emocji na najwyższym światowym poziomie. Obecnie w klasyfikacji generalnej na pierwszym miejscu znajduje się Marcin Mospinek z Redux Team. Drugą i trzecią pozycję zajmują zawodnicy BUDMAT Auto Drift Team - Piotr Więcek i Dawid Karkosik.

Za sterami czterokołowych maszyn będziemy mogli zobaczyć wielokrotnych medalistów w driftingu z Polski i Europy, m.in. Marcina Mospinka, Grzegorza Hypkiego, Kornela Prusa, Piotra Więcka, Maxa Hiedricha, Dawida Karkosika, Marcela Uhliga, Krzysztofa Romanowskiego, Pawła Trelę czy Macieja Jarkiewicza.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: