SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Najpopularniejszy samochód użytkowy świata? Tutaj nie ma zaskoczeń - to Ford Transit

Najpopularniejszy samochód użytkowy świata? Tutaj nie ma zaskoczeń - to Ford Transit

03.11.2016, godz. 14:51
Ford Transit VI
Ford Transit VI foto: Ford

W zeszłym roku tytuł najpopularniejszego samochodu użytkowego zdobył Ford Transit. Na całym świecie sprzedano blisko 400 tysięcy egzemplarzy tego dostawczaka. Co więcej, zdobył uznanie na rynkach, na których klienci nie sięgali często po tego Forda.

Transit nie miał większych problemów z rynkami europejskimi – jest na nich przecież od ponad 50 lat. Co więcej, w Wielkiej Brytanii od 1984 roku to najlepiej sprzedający się van w swoim segmencie. Dzięki wzrostowi na rynku samochodów dostawczych (z 10,8% do 12,9%), po raz pierwszy od 18 lat Ford sprzedał najwięcej aut użytkowych na Starym Kontynencie.

Zobacz też: Mustang: świetne wyniki w Europie i... wstrzymana produkcja w USA.

W trzech kwartałach tego roku Transit Custom zanotował 23-procentowy wzrost sprzedaży. 17% więcej klientów znalazł też "zwykły" Transit.

Ten rok wygląda też naprawdę dobrze dla Forda za Oceanem. W Stanach Zjednoczonych ma już 40% rynku pełnowymiarowych vanów użytkowych. Oznacza to, że nie tylko Ford "idzie na rekord" ustanowiony w 1978 roku, ale i klienci częściej kupują Transita niż... lidera segmentu minivanów.

Co więcej, Transit odnotowuje też świetne wyniki w Chinach, gdzie ma szansę na tytuł najlepiej sprzedającego się modelu na tym rynku. Na rynku Państwa Środka jest już od końca 1997 roku.

Kolejne egzemplarze Forda Transita zjeżdżają z taśm montażowych średnio co 180 sekund.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: