SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Najszybsza trasa dojazdu do Piwnicznej-Zdroju. Jak jechać do miasta nad Popradem

Najszybsza trasa dojazdu do Piwnicznej-Zdroju. Jak jechać do miasta nad Popradem

18.12.2014, godz. 11:54
droga, zima, śnieg, zamieć
foto: Super Express

Piwniczna-Zdrój to miasto, które zimą chętnie ściąga turystów. Osoby kochające śnieg i sporty zimowe zdecydowanie powinny tam zawitać, ze względu na bliskie sąsiedztwo różnych stoków narciarskich. Podpowiadamy jak najszybciej dojechać do Piwnicznej-Zdroju z różnych części kraju.

Sprawdziliśmy, jakimi trasami najlepiej dojechać do Piwnicznej-Zdroju z kilku punktów kraju. Do tego przedstawiamy wykaz aktualnych płatnych odcinków autostrad i kwot, jakie trzeba zapłacić za przejazd nimi.

Trasa Gdańsk - Piwniczna-Zdrój

Z Gdańska autostradą A1 przez Toruń do Łodzi, potem z Łodzi E75 do Częstochowy, stamtąd do Katowic, potem autostradą A4 przez Kraków do Brzeska. Z Brzeska drogą nr 75 do Nowego Sącza, następnie w 87 do Piwnicznej-Zdroju, w sumie 733 km.

Opłaty: odcinek płatny autostrady: Katowice-Kraków 18 zł dla aut osobowych, drugi odcinek płatny Toruń - Rusocin 29,90 zł. W sumie 47,90 zł.

Przeczytaj: Przewóz nart i snowboardu samochodem: Jak bezpiecznie transportować sprzęt sportowy

Trasa Poznań - Piwniczna-Zdrój

Drogą nr 5 do Wrocławia, potem A4 przez Kraków do Brzeska. Z Brzeska drogą nr 75 do Nowego Sącza, następnie w 87 do Piwnicznej-Zdroju, w sumie 582 km.

Opłaty: odcinek płatny autostrady A4 Wrocław (węzeł Bielany Wrocławskie) - Sośnica (węzeł Sośnica) 16,2 zł, Katowice - Kraków 18 zł, razem 34,2 zł.

Trasa Warszawa - Piwniczna-Zdrój

Trasą S7 przez Radom do Chęcin, następnie zjazd w drogę 73 do Buska-Zdroju, potem 973 do Nowego Korczyna. Później 79 w 768 do Brzeska, tam 75 do Nowego Sącza i w 87 do Piwnicznej-Zdroju. W sumie 389 km, brak odcinków płatnych.

Sprawdź: Jak najlepiej dojechać do Krynicy-Zdroju. Najszybsza trasa dojazdu do uzdrowiska

Trasa Kraków - Piwniczna-Zdrój

Z Krakowa autostradą A4 do Brzeska, następnie w 75, w Nowym Sączu zjazd na 87 w kierunku Piwnicznej-Zdroju. W sumie 134 km. Brak płatnych odcinków.

Trasa Rzeszów - Piwniczna-Zdrój

Z Rzeszowa autostradą A4 do Brzeska, następnie w 75, w Nowym Sączu zjazd na 87 w kierunku Piwnicznej-Zdroju. W sumie 195 km. Brak płatnych odcinków.,

Trasa Lublin - Piwniczna-Zdrój

Drogą S19 z Lublina do Rzeszowa, następnie adekwatnie jak w przypadku trasy Rzeszów - Piwniczna-Zdrój. W sumie 355 km. Brak płatnych odcinków.

Zobacz również: Jak najlepiej dojechać do Białki Tatrzańskiej. Najszybsza trasa dojazdu na narty

Trasa Wrocław - Piwniczna-Zdrój

Autostradą A4 przez Kraków do Brzeska, następnie drogą nr 75 do Nowego Sącza, tam zjechać na 87 do Piwnicznej-Zdroju, w sumie 404 km.

Opłaty: odcinek płatny autostrady A4 Wrocław (węzeł Bielany Wrocławskie) - Sośnica (węzeł Sośnica) 16,2 zł, Katowice - Kraków 18 zł, razem 34,2 zł.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: