SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Najszybsza trasa dojazdu do Szczawnicy. Jak dojechać do górskiej miejscowości

Najszybsza trasa dojazdu do Szczawnicy. Jak dojechać do górskiej miejscowości

18.12.2014, godz. 16:50
Szczawnica, Beskid Sądecki
foto: Super Express

Szczawnica to górska miejscowość położona tuż przy granicy ze Słowacją. Lokalizacja ta pozwala na szybkie wypady do naszych południowych sąsiadów w trakcie trwania wypoczynku. Przede wszystkim miłośnicy śniegu znajdą tam coś dla siebie. Podpowiadamy jak najszybciej dojechać do Szczawnicy z różnych części kraju.

Sprawdziliśmy, jakimi trasami najlepiej dojechać do Szczawnicy z kilku punktów kraju. Do tego przedstawiamy wykaz aktualnych płatnych odcinków autostrad i kwot, jakie trzeba zapłacić za przejazd nimi.

Trasa Gdańsk - Szczawnica

Z Gdańska autostradą A1 przez Toruń do Łodzi, potem z Łodzi E75 do Częstochowy, stamtąd do Katowic, potem autostradą A4 do Krakowa. Z Krakowa drogami nr 7 i 47 do Nowego Targu, a potem w 969 do Szczawnicy, w sumie 713 km.

Opłaty: odcinek płatny autostrady: Kraków - Katowice 18 zł dla aut osobowych, drugi odcinek płatny Toruń - Rusocin 29,90 zł. W sumie 47,90 zł.

Przeczytaj: Przewóz nart i snowboardu samochodem: Jak bezpiecznie transportować sprzęt sportowy

Trasa Poznań - Szczawnica

Drogą nr 5 do Wrocławia, potem A4 przez Kraków do do Krakowa. Z Krakowa drogami nr 7 i 47 do Nowego Targu, a potem w 969 do Szczawnicy, w sumie 566 km.

Opłaty: odcinek płatny autostrady A4 Wrocław (węzeł Bielany Wrocławskie) - Sośnica (węzeł Sośnica) 16,2 zł, Katowice - Kraków 18 zł, razem 34,2 zł.

Trasa Warszawa - Szczawnica

Gotową trasą S7 do Radomia, potem do Kielc. Dalej "7" do Krakowa. Z Krakowa drogami nr 7 i 47 do Nowego Targu, a potem trasą 969 do Szczawnicy, w sumie 427 km. Brak płatnych odcinków.

Sprawdź: Jak najlepiej dojechać do Krynicy-Zdroju. Najszybsza trasa dojazdu do uzdrowiska

Trasa Kraków - Szczawnica

Drogami nr 7 i 47 dojechać do Nowego Targu, tam skręcić w 969 do Szczawnicy, w sumie 124 km. Brak płatnych odcinków.

Trasa Rzeszów - Szczawnica

Z Rzeszowa autostradą A4 do Brzeska, następnie w 75, w Nowym Sączu zjazd na 87, następnie w okolicach Starego Sącza wjechać na 969 w kierunku Szczawnicy. W sumie 223 km. Brak płatnych odcinków.,

Trasa Lublin - Szczawnica

Drogą S19 z Lublina do Rzeszowa, następnie adekwatnie jak w przypadku trasy Rzeszów - Szczawnica. W sumie 383 km. Brak płatnych odcinków.

Zobacz również: Jak najlepiej dojechać do Białki Tatrzańskiej. Najszybsza trasa dojazdu na narty

Trasa Wrocław - Szczawnica

Autostradą A4 do Krakowa, następnie drogami nr 7 i 47 do Nowego Targu, później w 969 do Szczawnicy, w sumie 381 km.

Opłaty: odcinek płatny autostrady A4 Wrocław (węzeł Bielany Wrocławskie) - Sośnica (węzeł Sośnica) 16,2 zł, Katowice - Kraków 18 zł, razem 34,2 zł.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: