SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Największy na świecie rajd charytatywny - Złombol 2017 - dojedzie do...

Największy na świecie rajd charytatywny - Złombol 2017 - dojedzie do...

02.01.2017, godz. 14:17
Złombol
Złombol foto: YouTube

Organizatorzy Złombolu, czyli rajdu samochodów klasycznych, ogłosili cel kolejnej wyprawy. Tym razem ekipy wyruszą do kraju Basków. Jak zwykle pomogą przy tym dzieciom z Domów Dziecka.

Na czym polega idea imprezy? Złombol to charytatywne wydarzenie, które łączy przyjemność podróży z pomocą potrzebującym. Wpisowe wynosi 1500 złotych (minimum), które zdobywa się poprzez sprzedaż powierzchni reklamowej na swoich samochodach. W 2016 roku w Złombolu wzięło udział 510 ekip. Udało się zebrać ponad milion złotych, które trafiły do potrzebujących dzieci.

Zobacz też: Od 47 lat jeździ tą samą Toyotą Corollą!

Na starcie pojawiają się takie ikony polskiej motoryzacji jak Fiaty 126p, 125p, są też Żuki, Nyski czy Tarpany. Nie braknie także innych klasycznych konstrukcji – Wartburgów, Ład, Trabantów, Wołg, Warszaw czy innych...

Trasa w tym roku będzie liczyła ponad 2000 kilometrów. W zależności od preferencji można będzie wybrać np.nitkę północną, przebiegającą przez Drezno, Frankfurt, Reims, Strasburg i Paryż. Południowy szlak to Praga, Geidelberg i park narodowy Auvergne. Finał znajduje się w miejscowości Noja, pomiędzy Bilbao i Santander, na północy Hiszpanii.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: