SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Naładujesz elektryka na Orlenie! Na stacjach paliw staną Superchargery Tesli

Naładujesz elektryka na Orlenie! Na stacjach paliw staną Superchargery Tesli

08.07.2015, godz. 10:14
Tesla Supercharger
Tesla Supercharger foto: Tesla

To już pewne. Na wybranych Orlenach jeszcze w tym roku pojawią się pierwsze punkty szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. Będą to Superchargery Tesli, które w pierwszej kolejności staną na stacjach paliw w Niemczech, a potem w Polsce i w Czechach.

Orlen w porozumieniu z amerykańskim producentem elektrycznych supersamochodów Tesla, będzie instalować publiczne ładowarki dla aut zasilanych energią elektryczną.

Urządzenia zapewniające szybkie ładowanie akumulatorów (Superchargery Tesli), początkowo zostaną zainstalowane już w sierpniu na stacjach Star, należących do Orlen Deutschland. Będą to lokalizacje w Grimmen w Meklemburgii i w Uckerfelde w Brandenburgii (przy granicy z Polską).

Sprawdź też: Tesla Model S z miliardem mil na koncie

Jeszcze w tym roku, takie same ładowarki staną w Polsce i w Czechach. Niestety Orlen nie podaje jeszcze, ile takich Superchargerów będzie w naszym kraju, ani nie zdradza ich lokalizacji.

Jedna z najważniejszych informacji dotyczących Superchargerów Tesli na stacjach Orlen, to bezkosztowe ładowanie. Ani Tesla, ani Orlen nie będą pobierać opłat za ładowanie pojazdu.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: