SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Następca Toyoty Supry z silnikiem V6 Turbo? - WIDEO

Następca Toyoty Supry z silnikiem V6 Turbo? - WIDEO

08.11.2016, godz. 13:01

Prace nad przywróceniem do oferty legendarnej Toyoty Supry weszły w zaawansowaną fazę. Auto całkiem nowej generacji jest już niemal gotowe, co dowodzą prowadzone na publicznych drogach testy oraz próby wytrzymałościowe na słynnym niemieckim torze Nurburgring.

Nowy model sportowy Toyoty, uważany za spadkobiercę Supry, ma trafić na rynek w 2018 roku. Portal motor1.com, który sfilmował jeżdżący prototyp uważa, że pod maską kryje się benzynowy 6-cylindrowy silnik w układzie V z turbodoładowaniem. Z innych nieoficjalnych doniesień wynika natomiast, że pojazd będzie hybrydą z napędem 4x4. To może oznaczać, że nowa Supra dla uatrakcyjniena oferty, otrzyma różne rodzaje napędu, co pokazują przykłady samochodów Lexusa.

Przeczytaj: TEST Toyota GT86 2.0 Boxer Turbo: ostra niczym katana

Obecnie Toyota ma w swojej ofercie jeden model sportowy – kompaktowe coupe GT86. Wygląda jednak na to, że japońska marka współpracująca obecnie z niemieckim BMW, rozszerzy portfolio o długo wyczekiwany większy model. Najpierw motoryzacyjny świat zobaczy w 2017 roku BMW Z5, a dopiero rok później sportowy samochód Toyoty.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: