SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nie będzie autostrady A2 na wschód od Warszawy. Rząd chce wybudować ekspresówkę

Nie będzie autostrady A2 na wschód od Warszawy. Rząd chce wybudować ekspresówkę

11.09.2014, godz. 19:11
roboty drogowe, remont drogi, droga, jezdnia
foto: Super Express

W perspektywie braku pieniędzy na kontynuację budowy autostrady A2 na wschód od Warszawy, rząd chce podjąć zaskakującą decyzję. Obniży rangę drogi, dzięki czemu do budowy dalszych odcinków dorzuci się Unia Europejska.

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju chce obniżyć kategorię projektowanej drogi łączącej Węzeł Lubelska, gdzie kończyć się ma Południowa Obwodnica Warszawy, z obwodnicą Mińska Mazowieckiego. Przez ten ruch możliwe będzie szybsze wybudowanie drogi i uzyskanie środków z funduszy unijnych. Resort zapewnia, że droga powstanie w 2018 lub 2019 roku. Musi się jednak spieszyć z rozpisywaniem przetargów, ponieważ decyzja środowiskowa na ten odcinek wygasa z końcem 2015 roku.

Zobacz też: Polacy chcą mieć długowieczny asfalt na drogach – testy już trwają

Co oznacza dla kierowców wybudowanie Drogi Ekspresowej zamiast autostrady? Przede wszystkim obniżenie prędkości maksymalnej – na autostradzie to 140 km/h dla samochodów osobowych, na ekspresówce 120 km/h. Węższe o 25 cm będą pasy ruchu i nieco inna częstotliwość węzłów drogowych. Dla tego odcinka to ostatnie nie ma znaczenia, ponieważ w projekcie przewidziano tylko jeden węzeł. Najbardziej ucieszy kierowców fakt, że Droga Ekspresowa będzie bezpłatna na całej długości.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: