SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nie będzie płatnych autostrad w Niemczech! Unia Europejska postawiła na swoim

Nie będzie płatnych autostrad w Niemczech! Unia Europejska postawiła na swoim

21.06.2015, godz. 16:31
niemieckie drogi
foto: zdjęcia własne

Wszystko wskazuje na to, że po 1 stycznia 2016 roku, niemieckie autostrady pozostaną bezpłatne. Wszystko przez Komisję Europejską, która wszczęła postępowanie przeciwko Niemcom, które chciały wprowadzić opłaty na swoich drogach szybkiego ruchu.

Pomysł, jaki przedstawili rządzący w Berlinie, zakładał wprowadzenie opłat dla wszystkich samochodów osobowych poruszających się po niemieckich drogach. Różnica miała polegać tylko na tym, że właściciele niemieckich samochodów, automatycznie płaciliby mniejszy podatek drogowy. W ten sposób de facto, za przejazd siecią autostrad płaciliby tylko obcokrajowcy. I ten fakt nie spodobał się Komisji Europejskiej.

Nie przegap: Ile kosztuje jazda polskimi autostradami?

Ta ostatnia wszczęła postępowanie w związku z dyskryminacją obcokrajowców. I rząd w Berlinie ugiął się pod presją Brukseli. Po zastrzeżeniach m.in. Austrii, Francji czy Polski, niemiecki rząd wycofuje się z wprowadzenia myta na swoich autostradach. Problem wydaje się jednak tylko odłożonym w czasie, ponieważ z niemieckich statystyk wynika, że 6 tyś. wiaduktów i mostów nadaje się do remontu. To może oznaczać, potrzebę dużych pieniędzy potrzebnych na niemieckie drogi.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: