SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news To nie koniec podwyżek na stacjach benzynowych. Ile zapłacimy?

To nie koniec podwyżek na stacjach benzynowych. Ile zapłacimy?

28.11.2016, godz. 10:20
Paliwo, tankowanie, stacja benzynowa
Tankowanie paliwa foto: SuperAuto24.pl

Koniec listopada przyniósł nieprzyjemne dla kierowców podwyżki na stacjach paliw. Największą różnicę zauważyli właściciele aut z instalacją LPG i to oni muszą przygotować się na kolejne wzrosty cen.

W ostatnich dniach benzyna podrożała o 2 grosze na litrze (zapłacimy średnio 4,49 zł), a cena oleju napędowego podskoczyła o grosz (obecnie 4,35 zł za litr). Nie są to olbrzymie wartości, biorąc pod uwagę, że gaz kosztuje o 17 groszy więcej (2,19 za litr). O ile w wakacje podróżowanie samochodem z instalacją gazową było tańsze aż o 1/3 w stosunku do aut zasilanych benzyną, dzisiaj współczynnik ten jest znacznie gorszy.

Zobacz też: Akcyza – ministerstwo wprowadza poprawki. Będzie taniej?

Z racji nadchodzącego sezonu zimowego oraz sytuacji na rynku paliw można spodziewać się kolejnych podwyżek. Zapłacimy nawet 4,58 za bezołowiową 95, za olej – 4,46 zł – a gaz będzie dostępny za 2,30 zł za litr.

Na sytuację na rynku paliw olbrzymi wpływ będą miały decyzję powzięte przez OPEC (Organizacji Państw Eksportujących Ropę Naftową) już 30 listopada w Wiedniu. W przypadku ograniczenia produkcji ropy, można spodziewać się podwyżek, choć sfinalizowanie umów nie będzie łatwe – do planów restrykcji z dystansem podchodzi np. Iran.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: