SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nie lubimy się wyróżniać na drodze

Nie lubimy się wyróżniać na drodze

03.04.2017, godz. 12:02
Volkswagen Polo Harlekin
Volkswagen Polo Harlekin foto: Volkswagen

Wybór koloru auta to jedna z najważniejszych decyzji przy zakupie nowych czterech kółek. Okazuje się, że kierowcy Starego Kontynentu nie lubią eksperymentów kolorystycznych.

Ciekawymi informacjami podzielił się koncern chemiczny BASF. Donosi on, że w 2016 roku prawie co trzeci samochód wyjeżdżający z salonu był biały. Czarnym lakierem pokryto 19% aut, a niewiele mniej, bo 18% nowych pojazdów, nabyto w kolorze szarym.

Czym bardziej ekscentryczny kolor, tym mniej go na drogach. O ile na srebro decyduje się 12% klientów, tak mniejszą popularnością cieszy się niebieski, czerwony czy brązowy. Najrzadziej wybierano barwę beżową i zieloną.

Zobacz też: Polak nie eksperymentuje przy kupnie auta

O ile pod względem segmentów sytuacja na podium jest taka sama – biały, czarny, szary – tak kolejne miejsca prezentują się co najmniej interesująco. Małe auta częściej pojawiają się na drogach w szalonych kolorach. Większe limuzyny pozostają ostoją elegancji – w tym segmencie królują ciemne odcienie.

Jak się okazuje, czym bardziej jaskrawe auto, tym większą przyciąga uwagę. Całkiem niedawno żółty Vauxhall Corsa został zdemolowany w Cotswolds (Wielka Brytania), bowiem... nie pasował do klimatu okolicy. Powtarzające się szkody sprawiły, że sprawa nabrała rozgłosu, a w celu poparcia obecności żółtego auta przygotowano nawet odpowiednią paradę ulicami miasta. Co więcej, Vauxhall zmienił nazwę lakieru na Maddox Yellow, od nazwiska właściciela Corsy.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: