SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nie masz dziecka? Płać więcej za OC!

Nie masz dziecka? Płać więcej za OC!

02.06.2017, godz. 10:43
Dziecko w samochodzie
Dziecko w samochodzie foto: materiały prasowe

Ostatnie 12 miesięcy minęło pod znakiem rosnących cen obowiązkowego ubezpieczenia OC. Kierowcy muszą płacić o połowę więcej niż wcześniej, stąd też nie dziwi szukanie sposobów na uzyskanie oszczędności.

Średnia cena ubezpieczenia OC w Polsce wynosi 1054 złote. Na wysokość składki ma wpływ wiele czynników – oprócz wieku auta czy pojemności jego silnika, ubezpieczyciele zwracają uwagę na zawód kierowcy, jego wiek, a nawet stan cywilny i liczbę członków rodziny!

Zobacz też: Sprawca wypadku nie ma OC. Co robić?

Dlaczego? Okazuje się, że rodzice przewożący dzieci jeżdżą ostrożniej, są bardziej kulturalni i zwracają uwagę na przepisy. Efektem tego jest mniejsza liczba stłuczek na koncie. Taki efekt utrzymuje się do około 15-go roku życia latorośli. Później składka rośnie, bowiem ubezpieczyciel zdaje sobie sprawę, że dzieci zbliżające się do pełnoletności mogą stać się młodymi kierowcami i korzystać z auta rodziców.

Właściciele aut, którzy mają dzieci, mogą liczyć się z oszczędnościami wynoszącymi około 224 złote w przypadku jednej pociechy i średnio 268 złotych w przypadku dwójki dzieci. Jeszcze więcej można zaoszczędzić w przypadku ubezpieczenia autocasco.

Warto również zauważyć, że osoby będące singlami płacą około 4% większą składkę niż analogiczni kierowcy (w tym samym wieku i z takim samym autem) pozostający w związku małżeńskim. Statystyki pokazują, że żony i mężowie mają niższą tendencję do podejmowania ryzyka. To przekłada się na mniej wypadków i większy zarobek ubezpieczyciela.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: