SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Niemcy się nie poddają – rewelacyjne wyniki sprzedaży grupy VAG

Niemcy się nie poddają – rewelacyjne wyniki sprzedaży grupy VAG

11.01.2017, godz. 11:31
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf 2017 foto: SuperAuto24.pl

Najczęściej pojawiającym się słowem obok zwrotu "grupa VAG" było... dieselgate. Ostatni rok to walka z nieścisłościami w wynikach silników diesla. Nie przeszkodziło to jednak firmie w osiągnięciu kolejnego wzrostu sprzedaży.

Cały koncern Volkswagena (czyli Skoda, Seat, Porsche, Audi, Bentley, Lamborghini czy też Bugatti) dostarczył do klientów 10,3 miliona pojazdów. To o 3,8% więcej niż w 2015 roku. Pomimo coraz to nowych doniesień dotyczących afery dieselgate, klienci najwyraźniej nie zwracają na nią dużej uwagi.

Zobacz też: ta marka jest numerem 1 w Polsce - od ośmiu lat!

W Europie na drogi wyjechało 4,2 miliona samochodów koncernu VAG. Grudzień stał pod znakiem stabilnych wzrostów – na zachodzie kontynentu pojawiło się 282 100 nowych aut, na wschodzie aż 58 500 klientów wybrało auto niemieckiego giganta.

Również w Ameryce Północnej sytuacja prezentowała się stabilnie pomimo groźnych prognoz. Roczny wzrost wyniósł 0,8%, niezwykle pozytywnie wyróżnił się ostatni miesiąc, który był lepszy o 10,3% w stosunku do analogicznego okresu w 2015 roku.

Pisaliśmy o: nowych samochodach, jakie pojawią się na drogach w 2017 roku

Zdumiewająco chłonny okazuje się rynek chiński, który przyjął na swoje drogi aż 4 miliony aut (niemal tyle, ile cała Europa!). Cały region Azji i Pacyfiku zanotował wzrost sprzedaży w wysokości 9,7%.

Volkswagen przyjął nowy plan rozwoju, który obejmuje wzrost rozwoju samochodów elektrycznych oraz autonomicznych. Przedstawiciele marki twierdzą, że w ciągu dwóch lat zobaczymy 60 nowych aut, z czego 10 z nich będzie oferowana z nowoczesnymi napędami.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: