SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Niemcy wprowadzą opłaty za drogi, nawet przy sprzeciwie Unii Europejskiej!

Niemcy wprowadzą opłaty za drogi, nawet przy sprzeciwie Unii Europejskiej!

12.09.2014, godz. 13:52
Pobór opłat
Pobór opłat foto:

Coraz mocniejsze głosy dochodzą zza naszej zachodniej granicy, gdzie mają zostać wprowadzone opłaty za korzystanie z dróg  przez kierowców samochodów spoza Niemiec. Premier Bawarii zapowiedział rozpoczęcie pobierania myta nawet bez zgody UE.

- Kraj taki jak Republika Federalna Niemiec popełniłby kardynalny błąd, gdyby - chcąc uchwalić jakąś ustawę - pukał przedtem do drzwi UE i pytał: Czy wolno nam to zrobić? – powiedział Horst Seehofer, premier Bawarii, w wywiadzie dla dziennika "Donaukurier".

W porównaniu do pierwotnego planu, w którym za przejazd po niemieckich drogach mieli płacić tylko cudzoziemcy, zmieniono zapis, że płacić będą wszyscy, również Niemcy. Ci ostatni w ramach rekompensaty za opłaty mają mieć obniżony podatek od samochodów.

Przeczytaj też: Niemcy każą płacić Polakom za wszystkie drogi! Nowe przepisy wejdą w życie?

Opłatami mają być objęte wszystkie drogi, a niemiecki minister transportu Alexander Dobrindt oczekuje, że w ciągu czterech lat wpływy do budżetu z myta osiągną kwotę 2,5 mld Euro. W zależności od pojemności i czystości spalin za jeden samochód trzeba będzie płacić około 88 Euro.

Pobór opłat za użytkowanie dróg ma rozpocząć się w Niemczech od początku 2016 roku.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: