SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news NIO EP9 ustanawia rekord na Nurburgringu

NIO EP9 ustanawia rekord na Nurburgringu

15.05.2017, godz. 14:05
NIO EP9
NIO EP9 foto: SuperAuto24.pl

Mekka kierowców z całego świata i najważniejszy tor wyścigowy w Europie został niedawno miejscem triumfu Lamborghini, które ustanowiło rekord okrążenia dzięki modelowi Huracan Perfomante. Włosi nie nacieszyli się jednak długo tytułem, bowiem na Północną Pętlę wjechał NIO EP9.

6 minut i 52 sekundy – tyle potrzebowało Lamborghini Huracan Perfomante by pokonać znany odcinek Bridge To Gantry na torze Nurburgring. Wyższość włoskiej konstrukcji musiało nawet uznać Porsche 918 Spider. Teraz to Lamborghini zostało pokonane przez hipersamochód z... Chin.

Zobacz też: Chińczycy stworzyli najszybszy supersamochód w historii

NIO EP9 został zaprezentowany w zeszłym roku i już wtedy był najszybszym pojazdem elektrycznym na Północnej Pętli. Tyle, że nie zagrażał jeszcze supersamochodom przygotowanym specjalnie na tor. Inżynierowie jednak skupili się na drobnych poprawkach i teraz uzyskali czas 6:49.9.

Chiński hipersamochód elektryczny ma cztery silniki elektryczne, które razem generują 1360 koni mechanicznych i pozwalają na sprint do setki w 7,1 sekundy. Prędkość maksymalna NIO to 313 kilometrów na godzinę, a zasięg wynosi 427 kilometrów. Jakby tego było mało, EP9 potrzebuje tylko 45 minut ładowania!

Na razie wyprodukowano tylko 6 egzemplarzy EP9, lecz firma zamierza wypuścić na rynek jeszcze 10 samochodów. Cena jednego EP9 to prawie półtora miliona dolarów.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebook

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: