SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nissan Skyline GT-R z "Szybkich i wściekłych" tanieje: auto Paula Walkera wciąż na sprzedaż – ZDJĘCIA + WIDEO

Nissan Skyline GT-R z "Szybkich i wściekłych" tanieje: auto Paula Walkera wciąż na sprzedaż – ZDJĘCIA + WIDEO

05.12.2014, godz. 12:28
Nissan Skyline GT-R R34 Paula Walkera
Nissan Skyline GT-R R34 Paula Walkera foto: Classic Trader

Minął prawie rok od aukcji niebieskiego Nissana Skyline GT-R, który występował w 4. części "Szybkich i wściekłych". Auto ponownie zostało wystawione na sprzedaż. Tym razem obniżono cenę.

Auto było własnością tragicznie zmarłego Paula Walkera i wystąpiło w 4. części serii. Skyline R34, który został wystawiony na sprzedaż to oryginalne auto, które jeździło w filmie. Dublerami były pojazdy na podwoziu Volkswagena Beetle'a z przerobionym nadwoziem. Niebieski Nissan ma zaledwie 6000 km przebiegu. Przy pierwszej aukcji zostało wystawione na sprzedaż za 1 mln Euro (prawie 4,2 mln złotych).

Obejrzyj też: Zwiastun filmu "Wściekli 7": taka będzie ostatnia część "Szybkich i wściekłych" z Paulem Walkerem

Wystawiony na sprzedaż samochód wyprodukowano w 2009 roku. Pod maską pracuje zmodyfikowana jednostka napędowa o pojemności 2.6 l. 6-cylindrowy, rzędowy motor, wspomagany podwójnym doładowaniem generuje 557 KM (410 kW), przenoszonych na wszystkie cztery koła przy pomocy 6-biegowej skrzyni manualnej Getrag.

Mechaniczna modyfikacja nie ominęła: intercoolera (Turbonetics) sprężyn, zderzaka przedniego, nakładek na progi i pedały (Nismo), hamulców – 6-tłoczkowe z przodu i 4-tłoczkowe z tyłu (Rotor), kierownicy (Momo), foteli z 5-punktowymi pasami bezpieczeństwa (OMP) i sprzętu audio (Sony).

Zobacz też: Wszystkie samochody Paula Walkera z serii filmów "Szybcy i wściekli" - takimi autami jeździł Brian O'Conner

Niebieski Nissan Skyline GT-R R34 jest do obejrzenia w Niemczech a cena jaką życzy sobie nowy właściciel to 750 000 Euro (ponad 3,1 mln złotych). Poniżej możecie zobaczyć fragment 4. części filmu „Szybcy i wściekli” gdzie wystąpiło auto Paula Walkera.

WIDEO - prezentacja Nissana Skyline GT-R

WIDEO - Nissan Skyline w 4. części serii "Szybcy i wściekli"

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: