SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nissan Skyline GT-R Paula Walkera wciąż na sprzedaż. Nikt nie chce auta, bo ustalona cena to 1 milion euro!

Nissan Skyline GT-R Paula Walkera wciąż na sprzedaż. Nikt nie chce auta, bo ustalona cena to 1 milion euro!

06.02.2014, godz. 11:16
Nissan Skyline GT-R / auto Paula Walkera z serii Szybcy i wściekli
foto:

Samochód, z którym najbardziej utożsamiany jest Paul Walker, tragicznie zmarła gwiazda przeboju "Szybcy i wściekli", wciąż jest do kupienia. Nissan Skyline GT-R został wystawiony na sprzedaż za równowartość 4,2 mln złotych, dlatego trudno się dziwić, że chętnych na auto brak.

Fani historii filmowej Briana O'Connera od jakiegoś czasu mogli nabyć piękny model Skyline GT-R, który pojawił się m.in. na planie popularnej serii "Szybcy i Wściekli". Auto z przebiegiem zaledwie 6000 km pierwotnie kosztowało 0,5 mln euro, ale po śmierci aktora Paula Walkera cena samochodu wzrosła dwukrotnie, i teraz z kwotą 1 miliona szuka nowego właściciela. Połowa zysku ze sprzedaży ma zostać przeznaczona na rzecz fundacji charytatywnej "Reach Out World Wide", której założycielem był Walker.

Sprawdź też: Wszystkie samochody Paula Walkera z serii filmów "Szybcy i wściekli"

Produkowany wyłącznie z kierownicą po prawej stronie Nissan Skyline to kultowe auto wśród drifterów. Egzemplarz jakim jeździł w filmie za życia Walker, to model R34 pochodzący z 2002 roku. Auto pokryte niebieskim kolorem nadwozia, skrywa pod maską mocno zmodyfikowany 6-cylindrowy, rzędowy silnik o pojemności 2.6-litra. Motor wsparty dwiema turbosprężarkami i masą tuningowych podzespołów, rozwija moc 551 KM, natomiast według właściciela "zakuta" jednostka jest w stanie wytrzymać o wiele więcej. Poza tym siła napędowa jest przekazywana przez 6-biegową manualną skrzynię na wszystkie cztery koła.

Zobacz: Do internetu wyciekł fragment filmu "Szybcy i Wściekli 7" - zobacz WIDEO

Poza tym modyfikacjom poddano wiele innych elementów. Zawieszenie zostało obniżone na oryginalnych podzespołach Nismo (fabryczny tuner marki Nissan). W przedniej części oryginalne fotele zastąpiły sportowe kubełki firmy OMP z 5-punktowymi pasami bezpieczeństwa, a z tylnego przedziału pasażerskiego usunięto kanapę. W karoserię wspawano klatkę bezpieczeństwa. Układ hamulcowy to 6-tłoczkowe zaciski z przodu i 4-tłoczkowyme z tyłu, natomiast w nadkolach kryją się wyczynowe 19-calowe obręcze ze stopów lekkich. We wnętrzu zagościł też arsenał dodatkowych wyświetlaczy i wskaźników, kierownica Momo Sport pokrytą alcantarą, czy wyświetlacz typu head-up.

WIDEO - tak wygląda sprzedawany Nissan Skyline GT-R

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: