SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nowa fabryka jednak w Polsce? Kolejne plotki o indyjskiej inwestycji

Nowa fabryka jednak w Polsce? Kolejne plotki o indyjskiej inwestycji

27.07.2015, godz. 13:41
Land Rover Discovery Sport Si4 HSE Luxury
Land Rover Discovery Sport Si4 HSE Luxury foto: zdjęcia własne

O tym, że indyjski koncern TATA szuka w Europie miejsca na wybudowanie nowej fabryki w Europie Środkowej wiadome jest od dawna. Teraz pojawiły się nieoficjalne informacje, jakoby zwycięsko z rywalizacji o inwestycję wyszła Polska. Ile w tym prawdy?

Już jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, że indyjska TATA szuka miejsca pod inwestycję w nową fabrykę. Do finałowych negocjacji dostała się Polska i Słowacja. Indyjski magazyn "Economic Times of India" i brytyjski "Sunday Times" poinformowały, że Hindusi wybrali polską ofertę. Problem w tym, że nikt oficjalnie tego nie potwierdził, a ilość plotek rośnie w błyskawicznym tempie.

Czytaj: Jaguar da pracę i zbuduje fabrykę w Polsce? Jest na to szansa

Okazuje się bowiem, że do wyścigu o ulokowanie zakładów, gdzie miałyby powstawać m.in. Jaguary i Land Rovery, dołączył się Kraków. Wcześniej była mowa o Środzie Śląskiej i Jaworze, a Brytyjczycy podali również Kraków. Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński w rozmowie z dziennikarzami zdradził jedynie, że prowadzone są rozmowy z inwestorem, który chce zainwestować blisko 1,7 miliarda funtów. Nie zdradził jaki koncern chciały zainwestować.

Z informacji znalezionych w internecie wynika, że oficjalna informacja o wybudowaniu nowych zakładów koncernu TATA w Europie Środkowej, ma zostać podana na przełomie sierpnia i września.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: