SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nowa Honda Civic Type R i... skrzynia CVT?

Nowa Honda Civic Type R i... skrzynia CVT?

04.01.2017, godz. 14:09
2018 Honda Civic Type R Prototype
2018 Honda Civic Type R Prototype foto: Honda

Dziesiąta generacja Honda Civic trafi w ręce dziennikarzy już niedługo,  a japoński producent powoli wyjawia pikantne szczegóły dotyczące ekstremalnej wersji R. Niektóre z nich są... nieco przerażające.

Nowa Honda Civic zostanie opracowana na zupełnie nowej platformie, lecz nie tylko z tego powodu jest niezwykle istotnym samochodem dla marki. Po raz pierwszy takie same egzemplarze trafią na rynek europejski jak i amerykański. Honda, podobnie jak Ford, zamierza zmniejszać różnice pomiędzy ofertami na różne kontynenty.

W najbliższym czasie podzielimy się informacjami i wrażeniami z pierwszych jazd hatchbackiem, lecz na razie warto skupić się na wersji R. Okazuje się, że samochód będzie miał o wiele niżej położony środek ciężkości niż „cywilne” auto, a Civic Type R dalej będzie miał napęd na przednią oś.

Zobacz też: Nowa Honda Civic X w kilku tuningowych wariacjach

Jak powiedział główny inżynier Hondy, Mirsuru Kariya, nowy Civic Type R (premiera pod koniec roku) będzie opcjonalnie dostępny... ze skrzynią CVT! Ta konstrukcja znana jest głównie z hybryd, charakteryzuje się bowiem sporą wydajnością. Przekładnia zamontowana w Type R ma być przygotowana do gwałtownych przyspieszeń.

Standardowo jednak Civic Type R oferowany będzie z sześciobiegowym "manualem". Dwusprzęgłowa skrzynia została wykluczona. Jednostka napędowa zostanie przeniesiona z obecnej generacji (dwulitrowa benzyna z turbo i systemem zmiennych faz rozrządu), jednak ma ona generować około 320 koni mechanicznych.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: