SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nowa opancerzona limuzyna dla premier Beaty Szydło. Czym będzie jeździć?

Nowa opancerzona limuzyna dla premier Beaty Szydło. Czym będzie jeździć?

08.08.2017, godz. 10:43
Beata Szydło wsiada do limuzyny
Beata Szydło wsiada do limuzyny foto: Super Express

Po wypadku Audi A8 L Security, do którego doszło w lutym w Oświęcimiu, Biuro Ochrony Rządu do dziś jest uboższe o jedną opancerzoną limuzynę. Sytuacja ta jednak wkrótce się zmieni i premier Beata Szydło będzie wożona zupełnie nowym autem.

Radio RMF FM informuje, że Biuro Ochrony Rządu uruchomiło procedurę zakupu nowej opancerzonej limuzyny dla polskiej premier. Ze wstępnych informacji wynika, że procedura ta może potrwać nawet kilka miesięcy. Niestety oficjalnego komunikatu na temat szczegółów dotyczących tego postępowania brak. Wszystko ze względu na objęcie procedury klauzulą poufności.

Sprawdź: Co dalej z rozbitym Audi A8 L Security służącym w BOR?

"BOR wprawdzie zamierza kupić limuzynę bez stosowania ustawy o zamówieniach publicznych, jednak dopiero niedawno zapytania trafiły do potencjalnych dostawców. Nie ma ich zbyt wielu, bo taki samochód, to wyjątkowo specjalistyczny sprzęt" – czytamy na stronie Radia RMF FM.

Jakie auto kupi BOR?

Jakie nowe pancerne auto trafi do floty BOR? Można się spodziewać, że będzie to Mercedes-Benz Klasy S Guard lub BMW serii 7 High Security. A co z Audi? Ten niemiecki producent jest obecnie na etapie wprowadzania do produkcji zupełnie nowej generacji Audi A8, a pancerna odmiana A8 L Security oparta o czwartą ewolucję limuzyny nie została jeszcze przedstawiona.

Wypadek Beaty Szydło

Do wypadku opancerzonej limuzyny z premier Beatą Szydło doszło w dniu 10 lutego w Oświęcimiu. Fiat Seicento prowadzony przez 21-letniego kierowcę wjechał w Audi A8 L Security wiozące szefową polskiego rządu. Limuzyna w wyniku kolizji uderzyła w drzewo. Obrażenia ciała, utrzymujące się dłużej niż siedem dni, odnieśli premier i jeden z funkcjonariuszy BOR. U drugiego funkcjonariusza BOR kierującego autem stwierdzono lżejsze obrażenia. Beata Szydło do 17 lutego przebywała w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. Postępowanie w sprawie wypadku jest prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: