SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nowa Toyota Supra z czterema cylindrami

Nowa Toyota Supra z czterema cylindrami

11.08.2017, godz. 12:42
Toyota FT-1 Concept
foto: EAST NEWS

Następca legendarnej sportowej Supry, opracowywany przez Toyotę wspólnie z BMW, otrzyma oprócz silnika sześciocylindrowego również dwa czterocylindrowe – wynika z listy kodów modeli BMW, która wyciekła do internetu.

Nowe sportowe coupe Toyoty, które ma trafić na rynek w 2019 roku, powstaje razem z kolejną generacją BMW Z4 (możliwe, że przyjmie nazwę Z5). Z ujawnionej listy wynika, że niemieckie auto będzie miało kod modelu G29, zaś nowa Toyota – J29. Lista zawiera również informacje o przewidzianych dla samochodów silnikach i przeniesieniu napędu. Oczywiście następca Supry będzie miał napęd na tylną oś. Jeśli chodzi o rodzaj skrzyni biegów, Toyota dostępna będzie wyłącznie z automatem, zaś BMW przewiduje również wersje z manualnymi skrzyniami biegów.

Zobacz też: jeździmy na prawym fotelu rajdowej Toyoty GT86 CS-R3

Z dokumentu wynika, że lista opcji silnikowych obejmuje jednostki określane przez BMW jako sDrive20i, sDrive30i oraz M40i. Pierwsze dwa to rzędowe silniki czterocylindrowe o pojemności dwóch litrów, a trzeci to trzylitrowa, rzędowa szóstka. Wszystkie są wyposażone w turbosprężarkę typu twin-scroll, bezpośredni wtrysk paliwa, system sterowania zmiennym skokiem zaworów ssących oraz sterowanie zmiennymi fazami rozrządu.

Najsłabszy z silników ma 184 KM i moment obrotowy na poziomie 270 Nm. Kolejny generuje 252 KM i 350 Nm, a najmocniejsza szóstka ma 326 koni oraz 450 Nm. Istnieje możliwość, że Toyota zdecyduje się na wprowadzenie układu hybrydowego. Wówczas wykorzystanoby konstrukcję z nowego Lexusa LC500h.

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: