SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nowa zabawka Hołowczyca przyspiesza szybciej niż Ferrari – WIDEO

Nowa zabawka Hołowczyca przyspiesza szybciej niż Ferrari – WIDEO

08.03.2016, godz. 15:43
Ford Fiesta Supercar
Ford Fiesta Supercar foto: Krzysztof Hołowczyc Facebook

Krzysztof Hołowczyc testuje właśnie nową zabawkę. Olsztynianin dostał w swoje ręce Forda Fiestę Supercar, którym będzie startował w rallycrossie. Nowe auto Hołka świetnie wygląda, rewelacyjnie brzmi i ma niesamowite osiągi.

Krzysztof Hołowczyc aktywnie uczestniczy w social mediach i publikuje zdjęcia i filmy relacjonując zawodowe aspekty życia. Najnowsze wpisy dotyczą zupełnie nowej zabawki, która jest w fazie testów przed sezonem startów w zawodach. Biały Ford Fiesta, który wpadł w ręce Hołka to nie jest zwykłe auto służące do codziennej jazdy. Zewnętrzne elementy karoserii zdradzają, że mamy do czynienia z czymś więcej niż Fiesta ST.

Zobacz też:  Jon Olsson buduje kolejnego dzika na Gumball 3000

Hołowczyc zasiadł za kierownicą Forda Fiesty Supercar, którym będzie startował w Rallycrossie. Auto ma napęd na cztery koła, silnik o mocy kilkuset koni mechanicznych, klatkę bezpieczeństwa i sportowe fotele. Na załączonym filmie widać i słychać, że to bardzo szybkie wóz. Według Krzysztofa Hołowczyca przyspieszenie od 0 do setki trwa niecałe dwie sekundy. To znacznie szybciej niż seryjne auta Ferrari czy Porsche.

To nie auto, to prawdziwa rakieta! Przyśpiesza do setki poniżej 2 sek.! Aż się ciemno w oczach robi jak się doda więcej gazu. Za to uśmiech od ucha do ucha!

Posted by Krzysztof Hołowczyc on 8 marca 2016
autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: