SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nowe auta terenowe i quady dla małopolskiej policji

Nowe auta terenowe i quady dla małopolskiej policji

07.01.2016, godz. 14:11
Mitsubishi Pajero dla małopolskiego garnizonu policji
Mitsubishi Pajero dla małopolskiego garnizonu policji foto: Policja

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie wprowadziła do swojej floty nowy sprzęt. Zakupionych zostało 6 zestawów samochodowych w skład których wchodzą auta terenowe Mitsubishi Pajero oraz 6 quadów Arctic Cat z przyczepami transportowymi. Sprzęt ten będzie wykorzystywany przez patrole oraz w ramach działań poszukiwawczo-ratunkowych na obszarze województwa małopolskiego.

Z prezentowanego zakupionego sprzętu będą korzystać jednostki Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Zestawy samochodowe trafią do Komisariatu Wodnego KWP w Krakowie, Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej oraz Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Sprawdź też: TEST Mitsubishi Pajero 3.2 DID: męska terenówka

Zakup nowych zestawów samochodowych znacząco ma przyczynić się do poprawy mobilności policjantów w trudno dostępnych terenach, co z kolei bezpośrednio wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców województwa małopolskiego oraz odwiedzających ten rejon turystów. Dzięki samochodom terenowym oraz quadom policjanci będą mogli patrolować tereny Parków Narodowych i Krajobrazowych, Rezerwatów Przyrody oraz obszarów NATURA 2000. Pozwoli to przeciwdziałać takim wykroczeniom i przestępstwom jak rozjeżdżanie i zanieczyszczenia terenów leśnych, dewastacji tablic informacyjnych oraz kradzieży drewna.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: