SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nowe drogi w okolicach Warszawy – ruszają przetargi

Nowe drogi w okolicach Warszawy – ruszają przetargi

28.09.2016, godz. 12:25
droga ekspresowa
foto: Super Express

Na kolejne odcinki przyjdzie nam jeszcze poczekać, ponieważ firmy nie złożyły ofert cenowych, lecz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad już podjęła decyzję i ujawniła listę inwestycji.

Jak podaje portal Forsal.pl, umowy na budowę zostaną zawarte dopiero w przyszłym roku, ale już wiemy które odcinki odkorkują Warszawę i okolice.

Najciekawszym projektem jest poprowadzenie wylotówki na Radom od Lotniska Chopina przez Lesznowolę aż do Tarczyna. Pierwsze samochody przejadą się po dwudziestokilometrowym odcinku za 4 lata.

Zobacz też: Projekt Via Carpatia napotyka kolejne problemy

Kolejny element planu to rozbudowa wiaduktu w Legionowie który poprowadzi ruch nad torami kolejowymi. Ma to ukrócić korki dla kierowców udających się w stronę Augustowa. Na ten fragment również przyjdzie nam poczekać również 4 lata.

4,5 kilometra to niewiele, ale modernizacja takiej nitki może znacznie odkorkować drogę na Lublin od węzła Zakręt do punktu Lubelska. Jest to ważna inwestycja, ponieważ niedaleko tego miejsca ma powstać kolejny odcinek obwodnicy Warszawy od Ursynowa aż do Wawra.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad potwierdziła również połączenie węzła Lubelska z obwodnicą Mińska Mazowieckiego. Koszt operacji to 600 milionów złotych. W przyszłości ma ona łączyć się z obwodnicą Warszawy.

*KLIKNIJ na mapkę, żeby ją powiększyć

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: