SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nowe gadżety dla kierowców od Coyote System

Nowe gadżety dla kierowców od Coyote System

25.03.2016, godz. 10:46
Coyote S 4
Coyote S 4 foto: Coyote

Europejski dostawca informacji o zdarzeniach na drodze Coyote System, przyszykował nową generację rozwiązań dla kierowców. Już na targach Motor Show Poznań 2016 zaprezentuje najbardziej rozbudowane ostrzegacze dostępne na rynku: kieszonkowy model mini, wideorejestrator S oraz zestaw nawigacyjny Nav.

Nowe urządzenia pełnią funkcję asystentów kierowcy w trakcie podróży samochodem oraz motocyklem. Ostrzegają w czasie rzeczywistym o zdarzeniach drogowych oraz pomagają przestrzegać ograniczeń prędkości. Informują o fotoradarach stacjonarnych (z uwzględnieniem odcinkowych pomiarów prędkości oraz urządzeń rejestrujących przejazd na czerwonym świetle), ograniczeniach i kontrolach prędkości (radary) oraz wypadkach drogowych. Dodatkowo jest możliwość sprawdzenia liczby użytkowników systemu (skautów) znajdujących się przed kierowcą oraz ich wiarygodności w zakresie pewności zgłaszanych ostrzeżeń.

Czytaj również: Pozwól się śledzić i płać mniej za ubezpieczenie

Trzy nowe ostrzegacze Coyote wyposażono w system rozpoznawania mowy. Dzięki niemu kierowca może łatwo i wygodnie zgłaszać oraz potwierdzać zdarzenia na drodze. Funkcja jest uruchamiana hasłem "aktywować Coyote", co zwiększa bezpieczeństwo jazdy, gdyż kierowca unika odrywania rąk od kierownicy.
.

Coyote S – pierwszy ostrzegacz z wideorejestratorem

Urządzenie to zawiera dwa rozwiązania w jednym: wideorejestrator samochodowy i ostrzegacz, który sprawdza się zarówno w Polsce, jak i w pozostałych krajach Europy. Zastosowano w nim funkcje takie jak: nowe typy zdarzeń (np. pojazd jadący pod prąd), nowy tryb omijania korków, podgląd ostrzeżeń na mapie oraz trzy poziomy pracy dla optymalizacji czasu dojazdu do celu.

Coyote S z dużym ekranem dotykowym o przekątnej 4” wyróżnia się trybem rozszerzonej rzeczywistości z informacjami oraz ostrzeżeniami wyświetlanymi bezpośrednio na obrazie rejestrowanym przez kamerę.

Sekwencje filmu można w każdej chwili zapisać w pamięci. W przypadku kolizji lub innego zdarzenia drogowego, Coyote S automatycznie zapamięta ostatnie 10 minut przejazdu. Dzięki temu w razie jakichkolwiek wątpliwości można łatwo odtworzyć przebieg zdarzenia.
.

Coyote Nav – pierwszy ostrzegacz z nawigacją

Oto połączenie komfortu nawigacji GPS oraz europejskiego systemu ostrzeżeń Coyote. Kierowca może korzystać jednocześnie z funkcji precyzyjnego prowadzenia do wybranego miejsca docelowego oraz ostrzeżeń o ruchu drogowym i zdarzeń zgłaszanych przez użytkowników systemu. Wszystkie kluczowe informacje aktualizowane są na bieżąco i wyszczególniane na trasie wyznaczonej przez użytkownika. Dzięki temu kierowca jest zawsze dobrze poinformowany podczas podróży.

Użytkownik nie musi martwić się o koszty roamingu, gdyż w cenie usługi wliczono transfer danych w Polsce oraz w Europie.

Zobacz: Nowe Subaru Impreza - symetryczny napęd i nowe gadżety

Nawigacja zawiera dożywotnio aktualizowane mapy 23 krajów (Austria, Andora, Czechy, Belgia, Chorwacja, Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Liechtenstein, Luksemburg, Malta, Monako, Polska, Portugalia, San Marino, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Watykan, Węgry, Włochy).
.

Coyote mini – ostrzegacz w formacie mini

To kompaktowe urządzenie, które ostrzega kierowcę przed utrudnieniami (korek, wypadek, niebezpieczne warunki), które mogą utrudnić płynne poruszanie się w trasie. Dzięki funkcji Bluetooth może być podłączone do kompatybilnego sprzętu w samochodzie (np. radio samochodowe lub zestaw głośnomówiący) oraz wykorzystane na motocyklu (np. kask z wbudowanymi słuchawkami bezprzewodowymi).

Coyote mini wyróżnia się niewielkimi rozmiarami (87,6 x 64,8 x 17 mm). Jest przystosowany do łatwego i szybkiego montażu w dowolnym miejscu w samochodzie (w pakiecie znajduje się uchwyt magnetyczny). Tak jak pozostałe urządzenia, jest gotowy do pracy od razu po wyjęciu z pudełka.
.

Premiera podczas Poznań Motor Show

Coyote mini, Coyote S oraz Coyote Nav zostaną zaprezentowane podczas wystawy Poznań Motor Show 2016, która odbędzie się w dniach 31 marca – 4 kwietnia. Publiczność będzie mogła przetestować wszystkie nowe urządzenia i sprawdzić, jak system ostrzegania kierowców działa w praktyce. Na gości czekają także wyjątkowe niespodzianki przygotowane specjalnie na czas wystawy.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: