SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nowe informacje na temat zdrowia Michalea Schumachera: jest sparaliżowany i nie mówi!

Nowe informacje na temat zdrowia Michalea Schumachera: jest sparaliżowany i nie mówi!

20.11.2014, godz. 13:42
Michael Schumacher
Michael Schumacher foto: EAST NEWS

Niemiec Michael Schumacher na przełomie 2013 i 2014 roku doznał groźnego wypadku jeżdżąc na nartach w Alpach. Teraz uzyskujemy nowe wiadomości dotyczące jego stanu zdrowia.

Siedmiokrotny Mistrz Świata, jeżdżąc na nartach w pewnym momencie upadł i uderzył głową o skałę. Na głowie miał co prawda kask ale do niego była przytwierdzona kamera GoPro, która według niektórych opinii spowodowała zniszczenie kasku i rozległe obrażenia.Po kilku miesiącach walki o życie mistrz został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej. Następnie przetransportowano go z kliniki do swojego domu, gdzie znajduje się pod opieką lekarzy.

Czytaj też: Michael Schumacher opuścił szpital! Mistrz Formuły 1 wraca do domu

Rodzina Schumachera bardzo skąpo informuje o jego stanie zdrowia. Jednak do mediów co jakiś czas przedostają się niektóre informacje. Według byłego kierowcy F1 Philippe'a Streiffa, stan popularnego "Schumiego" poprawia się bardzo wolno. Twierdzi, że niemiecki mistrz kontaktuje się tylko poprzez oczy. Dodał również, że jest pod dobrą opieką i nie jest już ani w śpiączce, ani w stanie wegetatywnym. Według Francuza, Niemiec ma również problemy z pamięcią.

Rehabilitacja Michaela Schumachera według lekarzy może potrwać nawet kilka lat.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: