SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nowe modele Fiata z Tychów! Włosi będą w Polsce produkować jeszcze więcej

Nowe modele Fiata z Tychów! Włosi będą w Polsce produkować jeszcze więcej

20.04.2014, godz. 00:49
Lancia Ypsilon, fabryka Tychy
foto: Fiat

Pracownicy polskiej fabryki Fiata mają powody do radości. Okazuje się, że w tyskich zakładach będą produkowane nowe modele samochodów. Informację tę potwierdził minister gospodarki Janusz Piechociński.

Fiat Auto Poland zatrudniający obecnie 3,3 tys. osób, to największy producent aut w Polsce. W ubiegłym roku spółka wypracowała ponad 291,3 mln zł zysku, i zamierza wciąż się piąć. W ambitnych planach rozwojowych mają pomóc nowe modele samochodów, zjeżdżające z polskich taśm montażowych.

Jakie to będą auta? Tego jeszcze oficjalnie nie wiadomo. Możemy się tylko domyślać, że Włosi mogą w naszym kraju ulokować linię montażową szykowanego crossovera 500X, lub następców miejskiego Punto, czy kompaktowego Bravo.

Przeczytaj: Fiat 500L Living 1.6 MultiJet II - TEST pojemnego minivana od SuperAuto24.pl

– Jestem po spotkaniu z przedstawicielami Fiata. Już na początku maja przyjdzie bardzo dobra wiadomość nie tylko dla pracowników w Tychach, ale dla całego sektora (motoryzacyjnego - red.). Będą produkowane i wdrażane w najlepszym zakładzie Fiata na świecie, właśnie w Polsce, nowe modele samochodów – powiedział Janusz Piechociński dziennikarzom w dniu 18 kwietnia.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: