SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nowe odcinki dróg ekspresowych S8 i S14 otwarte

Nowe odcinki dróg ekspresowych S8 i S14 otwarte

14.04.2014, godz. 11:41
Autostrada A2
foto: Super Express

Możemy cieszyć się z kolejnych nowych odcinków dróg w Polsce. GDDKiA oddała do użytku prawie 20 km nowych ekspresówek. Kierowcy będą mieli do dyspozycji fragment S8 od węzła Róża do węzła Rzgów, a także część drogi S14 od węzła Dobroń do węzła Róża.

Budowa nowych odcinków S8 i S14 kosztowała blisko 1,4 miliarda złotych. Oba fragmenty znajdują się pod Pabianicami. Ich zadaniem będzie odciążenie ruchu w 70-tysięcznym mieście, a także na drogach krajowych 12, 14 i 71.

Droga numer 71 łączy DK1 i DK14, przebiegając przez centrum Pabianic. Jak tłumaczy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, nowo oddany 16-kilometrowy odcinek trasy S8 (węzły Rzgów-Róża) zmniejszy ruch na drodze krajowej 71, poprawiając znacznie komfort i bezpieczeństwo ludzi mieszkających w jej okolicy.

Przeczytaj też: Opłaty za podróż autostradą A2 na odcinku Łódź-Warszawa możliwe już w 2015 roku

Nowy fragment S8 to nie jedyna droga oddana w ostatnim czasie do użytku. Ponadto kierowcy będą mogli skorzystać z 3,6-kilometrowego "Odcinka 7" trasy S14 od węzła Róża do węzła Dobroń. Oba nowe odcinki stanowią południową obwodnicę aglomeracji łódzkiej. Wartość realizacji nowego fragmentu S14 to 550 milionów złotych.

"Odcinek 8", który jest częścią ekspresowej S8 mierzy łącznie 19,5 km, jednak na razie oddano do użytku 16 kilometrów tej trasy. Jego nawierzchnię wykonano z betonu, który ma zapewnić kilkudziesięcioletnią bezproblemową eksploatację. Koszt budowy tego odcinka wyniósł 850 milionów złotych.

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: