SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nowy sezon Top Gear. Premiera w 40. rocznicę powstania serii

Nowy sezon Top Gear. Premiera w 40. rocznicę powstania serii

02.03.2017, godz. 14:41
24. sezon Top Gear
24. sezon Top Gear foto: SuperAuto24.pl

Na antenę telewizji BBC Brit wraca program motoryzacyjny "Top Gear". Całkiem nowy sezon, którego premierowy odcinek zobaczymy już 9 marca o godzinie 22.00, poprowadzą Matt LeBlanc, Chris Harris i Rory Reid. W show pojawią się także Sabine Schmitz, gwiazda F1 Eddie Jordan oraz dobrze znany widzom tajemniczy Stig.

Co pojawi się w 24. serii programu? Wszystko to, co widzowie "Top Gear" lubią najbardziej. Będą jak zwykle kaskaderskie numery, sporo superszybkich pojazdów, sławni goście i egzotyczne miejsca. Gospodarze przedstawią najnowsze i najlepsze samochody z całego świata, od Ferrari FXX K po Astona Martina DB11, Porsche Cayman i Alfa Romeo Giulia.

Przeczytaj też: Legendarny tor Top Gear do likwidacji!

A jakie przygody czekają ich w tym sezonie? Matt, Chris i Rory będą podróżować m.in. po dzikich terenach Kazachstanu samochodami, które mają na liczniku ponad pół miliona kilometrów. Będą wozić się po amerykańskich bezdrożach najnowszymi super-kabrioletami oraz spróbują zmienić brzydką, południowokoreańską łódź w luksusowy jacht, mogący rywalizować z najlepszymi okazami z Monako.

24. sezon Top Gear w liczbach:

- £ 2 000 000 - Wartość najdroższego nowego samochodu, testowanego w 24. sezonie

- £4 500 000 - Wartość najdroższego nowego pojazdu, testowanego w Sezonie 24.

- 1 - Liczba długowłosych owczarków szkockich występujących w nowym sezonie.

- 570 000 (920 000) - Mil (kilometrów) na liczniku najbardziej zapracowanego samochodu sezonu, - czcigodnego Volvo należącego do Chrisa Harrisa.

- 40 - Liczba samochodów wyścigowych Ferrari FXX K, jakie zostaną kiedykolwiek wyprodukowane. Jeden z nich wystąpi w 24. sezonie Top Gear.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: