SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nowe Porsche 911 GT3 jeszcze szybsze od poprzednika

Nowe Porsche 911 GT3 jeszcze szybsze od poprzednika

09.05.2017, godz. 09:50
Porsche 911 GT3
Porsche 911 GT3 foto: Porsche

Nowe Porsche 911 GT3 ustanowiło nowy rekord na legendarnej Północnej Pętli toru Nurburgring. Auto zatwierdzone do użytku drogowego, z czasem okrążenia wynoszącym 7 min i 12,7 s okazało się szybsze o 12,3 s w porównaniu z poprzednią generacją 911 GT3 w podobnej specyfikacji.

Porsche 911 GT3 jest wyposażone w wysokoobrotowy, wolnossący silnik o mocy 500 KM. Jednostka ta jest wykorzystywana w wyścigowym modelu 911 GT3 Cup. Wyposażony w skrętną tylną oś, siedmiostopniową przekładnię Porsche Doppelkupplung (PDK) oraz ogumienie Michelin Sport Cup 2 N1, sportowy wóz stanął na linii startu toru Nurburgring w standardowej specyfikacji. Powietrze miało temperaturę 8 stopni, a asfalt – 14 stopni. Dla Larsa Kerna, kierowcy testowego Porsche, były to idealne warunki pomiarowe. Zatwierdzone do jazdy po publicznych drogach tylnonapędowe coupe uzyskało swój najlepszy czas pod urzędowym nadzorem (7 min i 12,7 s).

Przeczytaj też: Nowe Porsche 911 GT3: na drogę i na tor

Osiągając taki wynik, udowodniliśmy dobitnie, że nowe 911 GT3 nie tylko dostarcza najlepsze doznania z jazdy, ale jest w stanie zapewnić również imponujące wyniki na Północnej Pętli. Skoncentrowaliśmy się tu na optymalizacji własności jezdnych i dostosowaniu do nieco zwiększonej mocy silnika” – mówi z zadowoleniem Frank-Steffen Walliser, wiceprezes ds. motorsportu i samochodów GT w Porsche. „Kilka lat temu takie czasy okrążeń "wykręcały" wyłącznie rasowe samochody wyścigowe na slickach” – dodaje Andreas Preuninger, dyrektor linii produktów GT. „Nowe GT3 może osiągnąć to przy stosunkowo skromnej mocy, a jednocześnie nadal jest w pełni przystosowane do codziennego użytku”.

Źródło: Porsche
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: