SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nowe radiowozy trafiły do świętokrzyskiej policji - ZDJĘCIA

Nowe radiowozy trafiły do świętokrzyskiej policji - ZDJĘCIA

10.01.2014, godz. 15:26
Nowe radiowozy
foto: policja.pl

Nowe oznakowane i nieoznakowane radiowozy zasiliły flotę świętokrzyskiej policji. Łącznie funkcjonariusze z tego województwa otrzymają aż 18 samochodów, które zostały zakupione ze środków budżetowych oraz samorządowych.

Świętokrzyscy policjanci mają powody do radości - podczas codziennej służby będą przemieszczali się nowiutkimi radiowozami. Utrzymane w srebrno-niebieskiej kolorystyce auta, to 7 egzemplarzy pojazdów marki Kia Cee'd w wersji kombi. Pod ich maskami pracują silniki benzynowe o pojemności 1.6 litra, generujące 136 KM. Jak informuje na oficjalnej stronie internetowej policja, nowe pojazdy trafią do: KPP w Końskich, KMP w Kielcach, KPP we Włoszczowie, KPP w Busku-Zdroju, KPP w Jędrzejowie oraz KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zobacz też: Policjanci dostali 300-konne, nieoznakowane Volkswageny Passaty B7 do walki z piratami

Poza autami oznakowanymi, do służby trafi aż 11 aut w barwach cywilnych, na użytek funkcjonariuszy pracujących w pionie kryminalnym. 7 aut to produkowane w gliwickich zakładach modele Opel Astra IV, z benzynowymi silnikami 1.6-litra o mocy 115 KM. Dodatkowo zakupiono 4 egzemplarza aut Opel Corsa z jednostkami 1.0 65 KM. Astry trafią do: KMP w Kielcach, KPP w Końskich i KPP w Sandomierzu. Ople Corsa przekazane zostaną natomiast do: KMP w Kielcach, KPP w Skarżysku Kamiennej, laboratorium kryminalistycznego KWP oraz kolumny Wydziału Transportu KWP w Kielcach.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: