SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nowe rządowe limuzyny BMW 750Li xDrive są już w Polsce - ZOBACZ ZDJĘCIA

Nowe rządowe limuzyny BMW 750Li xDrive są już w Polsce - ZOBACZ ZDJĘCIA

10.06.2016, godz. 12:34
Limuzyny BMW 750Li xDrive należące do BOR
Limuzyny BMW 750Li xDrive należące do BOR foto: SuperAuto24.pl

Biuro Ochrony Rządu odmładza swoją samochodową flotę. Spółka Auto Fus zwycięska w publicznym przetargu na nowe rządowe auta, zajmująca się m.in. sprzedażą luksusowych pojazdów marki BMW, jest już gotowa do przekazania części pojazdów z listy rządowego zamówienia. Siedem lśniących i pachnących nowością limuzyn BMW 750Li xDrive, wartych łącznie ponad 2,5 mln złotych czeka już na odbiór.

Biuro Ochrony Rządu, które początkowo miało zakupić na potrzeby wożenia pojazdy VIP-ów 20 limuzyn Audi A8 L quattro, po interwencji Krajowej Izby Odwoławczej musiało wybrać inną atrakcyjniejszą ofertę. Doszło więc ostatecznie do innej transakcji, w której BOR zamówił 20 aut BMW 750Li xDrive. Za tak liczną samochodową flotę państwo zapłaci dokładnie 7 598 000 złotych. To oznacza, że koszt jednego egzemplarza BMW 750Li xDrive to około 380 tys. zł.

Zobacz też: Superlimuzyna BMW M760Li xDrive - WIDEO

Zakupione limuzyny będą niezbędne urzędnikom BOR do obsługi zbliżającego się szczytu NATO, który odbędzie się w Warszawie w dniach 8-9 lipca. Pojazdy będą wozić VIP-ów. Każda z przygotowanych czarnych eleganckich limuzyn dla BOR zostanie objęta 72-miesięczną gwarancją.

Samochody bawarskiej marki to rynkowa nowość. BMW 750Li xDrive jest wyposażone w silnik benzynowy V8 o mocy 460 KM. Moc trafia na cztery koła za sprawą zautomatyzowanej skrzyni biegów. Auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w czasie 4,5 sekundy i osiąga maksymalnie 250 km/h (prędkość ograniczona elektronicznie).
.

Wymagania przetargowe

W dokumentacji przetargowej wymieniono wymagania, jakie stawiano wobec ofert startujących w przetargu. Długość auta miała wynosić nie mniej niż 5200 mm, auta musiały mieć m.in. napęd na cztery koła, automatyczną skrzynię biegów z możliwością manualnej zmiany przełożeń, skórzaną tapicerkę i wentylowane fotele. Moc silnika miała wynosić nie mniej niż 408 KM.

Sprawdź: BMW serii 7 otrzymało najmocniejszego diesla w historii

Dodatkowo, wewnątrz auta musiała się znaleźć m.in.: lodówka na napoje, systemy umożliwiające odtwarzanie DVD, odbiorniki telewizji cyfrowych, podgrzewane końcówki spryskiwaczy, gniazdka elektryczne dla pasażerów tylnej kanapy, czterostrefową klimatyzację automatyczną z filtrem przeciwpyłkowym, pirotechniczne napinacze pasów bezpieczeństwa z przodu i z tyłu, czy samopoziomujące się zawieszenie.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: