SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nowe salony sprzedaży aut Das WeltAuto: tu kupisz auta marek Grupy Volkswagen

Nowe salony sprzedaży aut Das WeltAuto: tu kupisz auta marek Grupy Volkswagen

08.08.2016, godz. 12:01
Das WeltAuto
Das WeltAuto foto: Volkswagen

W Polsce pojawia się marka należąca do Volkswagen Group Polska. Chodzi dokłanie o Das WeltAuto, czyli salony samochodwe zajmujące się programem profesjonalnego odkupu i sprzedaży samochodów używanych. Punkty te będą istniały przy wybranych salonach sprzedaży nowych aut marek Volkswagen, Seat, Skoda i Volkswagen Samochody Użytkowe.

- W ramach programu sprzedaży samochodów używanych Das WeltAuto oferujemy auta nie starsze niż 7-letnie i z przebiegiem do maksymalnie 150 000 km. Do programu Das WeltAuto dealer może przyjąć dowolny model każdej marki pod warunkiem, że samochód uzyska certyfikat jakości Das WeltAuto. Aby tak się stało, auto musi przejść bardzo szczegółową kontrolę nie tylko stanu technicznego, ale również historii serwisowej i przebiegu – mówi Wojciech Tomaszkiewicz, Dyrektor Das WeltAuto w Polsce.

Proces weryfikacji stanu technicznego auta oraz historii serwisowej i przebiegu jest bardzo wnikliwy. Lista kontrolna obejmuje aż 117 punktów. Jeśli w trakcie kontroli stanu technicznego zostaną wykryte drobne usterki auta, nie przekreśla to automatycznie możliwości jego odkupu przez dealera. Wszystkie niedomagania muszą jednak zostać usunięte przy użyciu oryginalnych części i przez autoryzowany serwis.

Przeczytaj również: Polaków nie odstraszyła afera spalinowa

Ogromną zaletą programu Das WeltAuto jest fakt, że każdy z samochodów oferowanych z certyfikatem Das WeltAuto jest objęty gwarancją na przynajmniej rok i jest dostępny od ręki. Ponadto, w wypadku każdego auta jest możliwe umówienie się na jazdę próbną i każdy samochód można spersonalizować. Na życzenie kupującego wybrane przez niego auto może zostać wyposażone w nowe obręcze kół, opony, bagażnik dachowy oraz w inne akcesoria z oferty danego dealera.

Klient Das WeltAuto ma możliwość zostawienia swojego auta w rozliczeniu zarówno za nowy samochód z salonu, jak i za używany z programu Das WeltAuto. Bardzo istotny jest przy tym fakt, że dealer może przyjąć w rozliczeniu samochód używany, który nie kwalifikuje się do programu Das WeltAuto i wystawić go do sprzedaży poza programem.

Rozwój sieci dealerskiej Das WeltAuto zakłada zwiększenie liczby punktów odkupu i sprzedaży samochodów używanych. Do końca 2016 roku będzie ich 50, a za dwa lata 108. Już w tej chwili po kilka stacji dealerskich Das WeltAuto jest w Warszawie, Poznaniu, Łodzi oraz w Trójmieście i na Śląsku. Pojedyncze punkty dealerskie znajdują się również w Olsztynie, Białymstoku, Kielcach, Krakowie i Rzeszowie. Pełną listę dealerów oraz ofertę dostępnych aut można sprawdzić na stronie www.dasweltauto.pl

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: