SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Nowy bat na kierowców TIR-ów! Policja sprawdza ich nieoznakowanym autobusem!

Nowy bat na kierowców TIR-ów! Policja sprawdza ich nieoznakowanym autobusem!

19.08.2015, godz. 17:12
Mercedes-Benz Tourismo L
Mercedes-Benz Tourismo L foto: Mercedes-Benz

Na niecodzienny pomysł wpadli policjanci z Hradec Kralove w Czechach. Kontrolują oni kierowców ciężarówek wykorzystując nieoznakowany autobus! Wszystko, żeby poprawić bezpieczeństwo na drogach.

Poruszając się po drogach ciężarówka rozpędzi się maksymalnie do 90 km/h. Dlatego też, aby "umilić" sobie wolną jazdę, wielu kierowców oprócz prowadzenia czasami wykonuje różne rzeczy - m.in. rozmawia przez telefon komórkowy, czy korzysta z laptopa oglądając filmy. Z jadącego obok radiowozu, nie zawsze można dostrzec co się dzieje w kabinie. Dlatego funkcjonariusze z drogówki w czeskim Hradec Kralove, wpadli na niecodzienny pomysł.

Czytaj: Zabiorą prawo jazdy za zignorowanie "STOP" przy przejeździe kolejowym?

Do kontroli zachowań kierowców pojazdów ciężarowych wykorzystują nieoznakowany autobus. Najczęściej można ich spotkać na autostradach, gdzie turystyczny pojazd wyprzedza jadące ciężarówki. Za pomocą kamery rejestrowany jest obraz tego co się dzieje w kabinie ciągnika. W przypadku stwierdzenia wykroczenia, taki pojazd ciężarowy jest zatrzymywany, a kierowca karany mandatem - w Polsce za takie przewinienie grozi mandat karny do 500 zł.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: